Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

5 adımda 5 kilo nasıl verilir

17.02.2021
221
5 adımda 5 kilo nasıl verilir

Yaz öncesi diyet aylarının başladığını gösteren Dereli, “Geleneksel 3 aylık perhiz maratonu başladı. Her sene Nisan, Mayıs, Haziran aylarında başlayan perhiz ayları, 3 aylık yaz dönemine hazırlık için özellikle hanımlar için fazla önemli. Yaza girmeden önce, kendinize iyi anlaşacağınız bir diyetisyen bulup, beslenmenizi düzenlemesini isteyebilirsiniz. Beş kilo atamak için gerekli 5 adımı bir diyetisyenle beraber yapmanız, kilo vermenizi kolaylaştıracaktır” dedi.

Dereli, başarılı bir perhiz için birincil koşulun bulunabildiği değin su içmek olduğuna uyarı çekerek şöyle konuştu: “Kilonuzu 30 ile çarpın, bu işlemi yaptıktan sonradan çıkan netice ml cinsinden içeceğiniz su miktarıdır. Örneğin 74 kilo olan bir insanı düşünürsek içilmesi gereken su miktarı 2220 ml yani takriben 2.2 litredir. Yapacağımız birincil meslek bulduğumuz tedarik kadar su içmek olmalıdır. Yeteri dek su içmek vücudumuzu temizlemeye yarayacaktır. Temizlenen cisim ile birlikte metabolizmamız daha çabuk çalışacaktır. bununla beraber kilo saptamak için yaptığımız her harekete vücudumuz daha dürüst tepki verecektir. Çabalarınızın karşılığını edinmek için yapacağımız birincil meslek bu olmalıdır.

Kahvaltıda alınması gereken besinlerin önemine değinen Dereli, şunları söyledi: “Diyetimizin ikinci maddesi;Müsli (lapa), yoğurt, yeşil elma, tarçın ile birlikte hoş bir kahvaltı yapın. 4-5 yemek kaşığı müsliyi, su bardağının 4’te 3’ü dek yoğurtla karıştırdıktan sonradan, üstüne yarım yeşil elmayı rendeleyip bir tatlı kaşığı tarçın serperek sağlıklı bir kahvaltı ile güne başlayın. Müsli doyuruculuğu, yoğurt kalsiyumu, tarçın kan şekeri düzenleyiciliği ile kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Dereli, uygulanması gereken diyetin diğer koşullarını şöyle sıraladı:

“Üç belli başlı öğününüzün aralarını dinç atıştırmalıklar ile doldurmanız diyetimizin üçüncü koşulu. Kahvaltınızı yaptıktan daha sonra her iki saatte bir beslenmeye itina gösteriniz. Öğle yemeği ile akşam yemeğiniz aralarında da bir ya da iki defa bu atıştırmalıkların yarımına başvurunuz. Kan şekerinizin dengelenmesi, bir sonraki öğüne çok aç oturmamanız ve en önemlisi besinlerin termik etkisi ile metabolizma hızlanmasına yardımcı olacaktır.”

Diyetin dördüncü maddesi olarak maydanoz ve yeşil akarsu ile tanışmayı tavsiye eden Dereli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Vücudunuzdaki yer alan ödemin atılabilmesi ve vücudunuzun rahatlayabilmesi için maydanoz bir numaralı ödem söktürücülerden biridir. Suyunu falan içmeniz gerekmez kendisini yemeniz daha faydalıdır. Maydanoza ilave olarak yeşil çayda iyi bir ödem gidericidir. Bütün bunların yanı sıra yeşil çayın zayıflamanız üstüne etkileri olabileceği araştırılmaktadır. İçeriğindeki kateşin adı verilen zinde antioksidanın zayıflamanıza tezgâhtar olabileceği düşünülmektedir. Son olarak yürüyüş yapmayı dikkatsizlik etmeyin. Havaların güzelleşmesi ile birlikte tam sokağa çıkma zamanı. Ara öğünlerinizden hemen sonra ya da akşam yemeğinizden 45 dakika daha sonra en az yarım saat çıkıp etrafta spor ayakkabılarınızla birlikte bir tur atın.”

Diyetin 5 adımı başarılı bir şekilde uygulandığında sonuçların inanılmaz olacağını belirten Dereli, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu 5 adımı sadece bir hafta deneyin, sonunda gözlerinize inanamayacaksınız. Özel bir isteğim var tüm bunlara ek olarak. Mümkün olduğunca tuzdan uzak durun hatta hiç kullanmayın. Kilo kaybetmenin o harika mutluluğunu bir hafta sonra sizde yaşayacaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.