Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

an be an zayıflayın

17.02.2021
203
an be an zayıflayın

Kilo atamak herhangi biri için basit değildir lakin artı ve sağlıklı bir yaklaşımla, tam kilo hedefinize gelmek için dürüst yolda olacaksınızdır. Gıda ve Perhiz Uzmanı Merve Tığlı Çınar, mutlaka uygulamanız gereken 4 adımı sıraladı.

1- Yeterli jurnal kalorinizi aldığınızdan belirli olun

“Bu çok basit, kilo vermek için 1500 kaloriye ihtiyacım varsa yapmam gereken sadece 2 veya 3 büyük öğün” diye düşünebilirsiniz. Bu temel olarak doğrudur, lakin öğünlerinizi 5-6 oturuma ayırırsanız daha etkin biçimde kilo verebilirsiniz. Jurnal kalorinizi dengeli olarak ayrılmış öğünler her tarafında alırsanız yalnızca sizin için gerekli olan enerjiyi alacak ve aşırısını depolamayacaksınızdır. Ve ahenkli bir öğün sıklığıyla, bütün gün metabolizmanızın çalışmasını sağlayacak ve kendinizi daha eksik aç hissedeceksinizdir.

2- Egzersize başlayın

Kilo kaybı hedefiniz için tıpatıp bir alet gibi, metabolizmanızı güçlendirmek namına egzersizinizi gözden geçirin. Çalışmalar egzersizin şiddetini artırmaktan ziyade çalışma süresini artırmanın daha yardımsever olacağını göstermiştir. bununla birlikte abes bir mideyle çalışma yapılmaz. Mideniz boşken egzersiz yaptığınızda adale kaybı yaşarsınız.Daha pozitif adale sayesinde, daha yüksek bir bazal metabolizma hızınız olacak ve aşırı yağdan daha hızlı kurtulacaksınız. Bu yüzden egzersizden bir saat kadar önce yüksek karbonhidratlı, biraz proteinli ve fazla eksik yağlı bir atıştırmalık almayı unutmayınız.

3- Bol bol su için

Bol suya sahip bir ceset verimli biçimde işleyecektir. Vücudunuza işini yapabilmesi için gerekeni verin.

4- Dinlenin

Vücudunuzun dinlenmeye ve toparlanmaya ihtiyacı vardır. Tatmin Edici süre uyumadığınızda vücudunuz büyük bir miktarda stres aşağıda olacaktır. Gerginlik kortizol seviyesinde bir artışa neden olur ama kortizol seviyelerindeki ahenkli yükselme yağ birikimine katkıda bulunacaktır ve kilo ve yağ kaybetmenizi zorlaştıracaktır. Vücudunuzun bir mabet olduğunu ve ona bu yolla bağış yaptığınızı düşünün. Bunu bu adımları izleyerek yapacak ve toplam kilo kaybı hedefinize gelmek namına dürüst yolda olacaksınızdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.