Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Bakımlı Tırnaklara Sahip Olmanın Yolları

21.04.2021
193
Bakımlı Tırnaklara Sahip Olmanın Yolları

Bakımlı ve eforlu tırnaklara sahip olmak çok kolay…
Bayanların hoşluğu ve bakımı için yalnızca suratını arınması, ıslatması ve yanılgısız bir makyaj yapması yetmez. En az onlar kadar ehemmiyetli bir öbür unsur da eforlu ve bakımlı tırnaklara sahip olmaktır. Zira hiçbir bayan çatlamış, ojelerinin bir kısmı çıkmış ve boyları birbirinden değişik tırnaklara sahip olmayı istemez. Bunun için illa ki bir hoşluk salonuna gitmeniz de gerekmez. Konutunuzda kendi manikürünüzü yaparak eskiyen ve kırılan tırnaklarınızı istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Kısa, uzun, küt ya da oval. Tercihi size kalmış.
İşte size adım adım tırnak bakımı:
1. Adım: İşe öncelikle daha önceki ojenizi çıkararak başlayın. Bu arada kullandığınız asetonun ıslatıcı özelliği olmasına da dikkat edin. Böylece tırnaklarınızı de beslemiş olursunuz. Ve insanlara itici görünmemek için hiçbir zaman yarısı çıkmış ojeli tırnaklarla dolaşmayın.

2. Adım: Tırnaklarınızı istediğiniz uzunlukta kesin. Ancak çok fazla dipten kesmemeye dikkat edin. Şayet tırnağınızı fazla derinden keserseniz, tırnak batması gibi meseleler yaşayabilirsiniz. Bu arada tırnaklarınızın hepsinin aynı uzunlukta olmasına da itina göstermelisiniz. Zira uzun tırnaklar arasında birinin kısa olması göze hiç de güzel görünmeyecektir.
3. Adım: Evet gizeme geldi törpülemeye. Tırnağınızı ne kadar iyi ve doğru biçimde törpülerseniz o kadar dayanıklı ve sıhhatli olur. Tırnaklarınızı yalnızca tek bir güzergahta törpüleyin; ileri ve geri törpülemek tırnaklarınızı daha eforsuzlaştıracağından kırılmalara ve çatlamalara yol açacaktır.
4. Adım: Törpüleme harekâtından sonra tırnak etlerinizi yumuşatmak için ellerinizi ılık ve kremli bir suda 3 dakika kadar bekletin. Daha sonra da yumuşayan etleri bir makas dayanağıyla fazla derine inmeden dikkatlice kesin. Şayet bununla uğraşmak istemiyorsanız iyice yumuşadıktan sonra etlerinizi tırnak diplerine doğru itebilirsiniz.
5. Adım: Gizeme geldi biçim verdiğiniz tırnaklarınıza oje sürerek bakımınızı bitirmeye. Unutmayın ki ojesiz tırnaklar korunmasızdır bu surattan koyu renkleri beğenmeseniz de en azından bir kat cila sürmeyi umursamama etmeyin.
Süreceğiniz ojenin rengini zevkinize ya da giydiğiniz elbiseye göre seçebilirsiniz. Bu mevzuda oldukça fazla alternatifiniz bulunuyor; kırmızı, pembe, beyaz, bordo, mavi, mor, kahverengi. Bunun yanısıra ojenizin üstüne farklı desenler yaparak tırnaklarınızı süsleyebilirsiniz.
Ojeniz tamamen kurumadan elinizi bir yere sürmeyin. Yoksa ojenizi bozabilirsiniz. Bu arada kozmetik dünyası bu meseleye de seri kuruyan ojeleri piyasaya sürerek çözüm getirdi. Dilerseniz onları kullanabilirsiniz.
Son olarak;
Konut işi yaparken eldiven kullanmayı alışkanlık haline getirin. Bu tırnaklarınıza yaptığınız bakımın daha uzun vakit bozulmadan kalmasını sağlayacaktır. Ayrıca tırnaklarınızı ıslatıcı kremlerle kuvvetlendirmeyi de umursamama etmeyin. Böylece basit kırılmalarını yasaklayabilir, sıhhatli tırnaklara sahip olabilirsiniz.
Tırnakların sararması hoş görünümün önündeki en büyük manilerden biridir. Ancak bunu da yenmenin kolay ve ucuz bir yolu var; 1 adet limon… Tırnaklarınızı birkaç dakika limonla ovarak sararmalarını önleyebilir ve daha parlak tırnaklara kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.