Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Bel fıtığına ameliyatsız çözüm var mıdır en etkili çözüm MBST!

30.03.2021
65
Bel fıtığına ameliyatsız çözüm var mıdır en etkili çözüm MBST!

Bel fıtığı nedir? Belirtileri neler? Bel fıtığı tedavisinde ameliyatsız çözüm önerisi var mıdır? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç.Dr.Ahmet İnanır konu hakkında manâlı bilgiler verdi.   

 Bel fıtığı nedir ? 

Bel fıtığı, omurların aralarında bulunan ve bir tür süspansiyon görevi gören jölemsi yumuşak kısmın sert dış kapsülünü aşarak dışarı çıkması ve sinirlere basınç yada zorlama uygulayarak  sancı, uyuşturma, karıncalanma veya güç kaybına yol açması durumudur.

 Belirtileri nelerdir ?

Sızı, duyu yitimi, karıncalanma, kuvvet kaybı, yanma, üşüme görülebilir. Kronik ve ilerlemiş durumlarda düşük ayak, idrar ya da gaita problemleri de gelişebilir.

 Tetikleyen sebepler nelerdir ?

Öne eğilerek ağır kaldırma, obezite, meslek hayatı(sporcular, ağır işlerde çalışanlar, masa başı işi yapanlar, konut işleri), uzun zaman oturma, sigara, şeker hastalığı sayılabilir.

 Bel fıtığına ameliyatsız çözüm var mıdır ?

 Sağlıkçıların , fizikçilerin , biyologların ve mühendislerin uzun yıllar süren çalışması sonucu ortaya çıkan bir sistem olan MBST(Manyetik Rezonans Terapisi) ile ameliyatsız, sızısız ve yan etkisiz olarak bel fıtığı sorununa çözüm üretmede seçkin bir destek tedavidir.Hiçbir  usul için gösterişli ifadeler göstermek içten değildir. Ancak etkin yöntemleri de içten ve içten şekilde ortaya belirlemek gerekiyor. MBST, Gözenekli Olan ve doku iyileşmesini provake eder(uyarır), vücudun inşa taşı olan hücreli ve doku fonksiyonunu geliştirir. MRI nasıl ki iyi bir tanı arabulucu ise MBST de ona benzer şekilde iyi bir çare aracı niteliğine sahip bir usul. genel olarak 0.4 ve 2.35 MilliTesla aralığında kullanılıyor. Fazla sayıda bilimsel araştırma ağrı tedavisi, romatizmal hastalıklar, kıkırdak, kemik, adale ve fıtıklaşmış dokudaki doku yenilenmesini ispatlamıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.