Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Bölgesel yağlanmaya nebati çözüm

17.02.2021
197
Bölgesel yağlanmaya nebati çözüm

Herbalist Suna Dumankaya: “Organizmanızın dengede olup olmadığını öğrenmek için, sağlığınızın yerinde olması fazla önemlidir.” diyor ve yöresel yağlanmaların, ayrıca sağlığınızı tehdit ettiğini keza de görsel anlamda sizi üzdüğünü söylüyor.Masaj yaptırarak ve ürüyüş yaparak, beslenme uzmanı gözetiminde diyet yapmanız, yöresel yağlanma sorunundan kurtulmanız için önemli bir adım.

Yöresel yağlanmaların bilhassa kadınlarda sık görüldüğü bölge, karın bölgesidir. Karın bölgeniz şişiyorsa, nedeni su birikintisi olabilir ya da yağ bağlıyorsa, hemen önlem almanız gerekir; geç kalmadan spor ve perhiz yapın, yöresel yağlanmayı baştan önleyin. Unutmayın ama, yağlar bir kez yerleşirse, savaşması da çok zordur.

Herbalist Suna Dumankaya, yöresel yağlanmanın önüne geçebilmek için, ilk olarak kese yapmanızı tavsiye ediyor. Vücudunuza kese yapmanız, kan dolaşımınızı hızlandırır, bu da, bölgesel yağlarınızı ortadan kaldırmaya destek eder. Ayrıca evinizde, nebati yağlarla sorunlu bölgenize yapacağınız masaj da, o bölgedeki yağların yakımını kolaylaştırıcı tesir yaratır.

Bitkisel karışımlar

1- Küvete su doldurup içine, lavanta, biberiye ve isteğinize göre tuz ek ederek 15 dakika bekleyin. Çıkınca, bir kase susam yağı ve bir kase deniz tuzunu hazır bulundurun. Elinizi yağa, sonra tuza bastırıp bütün vücudunuza bu karışımı ovarak sürün. Bunu doğru nefes alma ve düzenli sporla da desteklerseniz, kanınız temizlenir, iç salgı bezleriniz çalışır. Haftada bir kere masaj yaptırmanız, kan dolaşımını hızlandırır.

2- Susam yağı, limon suyu, 50 gr kafurun, 11 tatlı kaşığı biberiye yağı

Tüm bu malzemeleri karıştırıp, yukarı içten yuvarlak hareketlerle vücudunuza masaj yaparak uygulayın.

3- 300 gr susam yağı, 50 gr kafurun, 2 su bardağı kil, 3 yemek yemek kaşığı bal, 1 çorba kaşığı biberiye yağı

Yukarıdaki malzemeleri karıştırarak vücudunuza sürün ve vücudunuzdaki ödemi atması için, sürdüğünüz bölgeyi streç film ile sarın. 30 dakika bekledikten sonradan, streç filmi çıkarıp yıkanın.

4- Hamilelik döneminde genelde ciltte çatlaklar oluşur. Bunu önlemek için, hamileliğin birincil başında, her gün eşdeğer miktarda; çilek yağı, badem yağı, susam yağı ve kako yağını karıştırarak, sorunlu bölgenize sürün. Unutmayın, çatlaklar bir defa oluşursa, derinizi düzeltecek ne bir teknoloji ne de bir krem var. böylece, önleminizi tekrar almanız gerekiyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.