Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Çene Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

09.04.2021
205
Çene Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Bu protezler yarım ay şeklindedir ve değişik uzunluk ve kalınlıkta tipleri üretilmiştir. Politetrafloroetilen implantların özel gözenekli yapısı nedeniyle zamanla kemik hücreleri gözeneklerin içine girerek o bölgede kemikleşmeyi sağlamaktadır. Bu işlem ağız içinden dudak ile dişler arasındaki oluktan yapılan bir kesi yoluyla ya da çene alt bölgesinde deriye yapılan 2-3cm yatay bir kesi yoluyla gerçekleştirilebilir.
Operasyon hastanın isteğine ve birlikte yapılacak başka işlemlere bağlı olarak lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılabilmektedir. Bu işlem birçok hastada genellikle burun estetiği ile birlikte aynı seansta yüz orantısını dengelemek amacıyla yapılmaktadır.
Bu operasyondan sonra ciddi düzeyde bir şişlik ve morluk oluşmaz, hasta işlemin yapıldığı gün evine dönebilmektedir. Çene ucuna konulan flasterler birkaç gün sonra çıkartılır. Ağız içinden yapılan uygulamalarda birkaç gün sıvı-yumuşak diyet önerilir.
ALT ÇENE KEMİĞİ (MANDİBULA) AÇI BÖLGESİ İMPLANTLARI Kulak memesinin birkaç cm alt ve ön bölgesinde alt çene kemiği (mandibula) açılanma yapar.

Bu implantlar L şeklindedir ve değişik uzunluk ve kalınlıklarda üretilmiş formları mevcuttur.
Operasyon ağız içinden yapılan bir kesi yoluyla gerçekleştirilir. İşlemden hemen sonra hasta eve dönebilmekte yüze sarılan elastik bandajlar birkaç gün sonra çıkarılmaktadır.
ÜST ÇENE KEMİĞİ (MAXİLLA) İMPLANTLARI Bazı kişilerde yapısal olarak üst çene kemiği az gelişmiş olabilir. Bu da alt çene ile üst çene arasındaki orantıyı ve burnu yüzde durduğu yeri etkiler. Üst çene kemiği az gelişmiş olanlarda ağız içinden yapılan bir kesi ile politetrafloroetilen ’ den yapılmış implantlar yerleştirilebilir. Bu işlem hem dişlerin üzerindeki ve burun kanatları yanındaki bölgelerde bir dolgunluk oluşturur, hem de burun delikleri kanatlarının olduğu burun kısmının bir miktar öne gelmesini sağlar.
Maksilla implantları genellikle burun estetiği ameliyatı ile birlikte yapılan bir işlemdir. Yalnız başına yapıldığında lokal anestezi ile gerçekleştirilebilir.
ELMACIK KEMİĞİ (ZYGOMA) İMPLANTLARI Elmacık kemiği çıkıntısı yetersiz olan kişilerde daha çok çıkıntılı köşeli bir elmacık kemiği oluşturmak ve yüz orantısını düzeltmek amacıyla implantlar uygulanabilir.Politetrafloroetilen protezler vücut dokuları ile çok uyumlu olup içindeki özel gözenekli yapısı nedeniyle zamanla kemikleşmektedir. Elmacık kemiği implantları değişik uzunluk en ve kalınlıkta üretilmiş olup konulacak protezin seçimi hastanın yüz orantısının değerlendirilmesi ile yapılır.
Bu işlem sedasyon destekli lokal anestezi ile ya da genel anestezi altında gerçekleştirilebilir. İmplantlar ağız içinden üst dudak ile dişler arasındaki oluktan yapılan kesi yoluyla yapılmaktadır. Elmacık kemiğine implant uygulamasında sonucu etkileyen en önemli faktörler konulan implantın boyutları ve konulma yerinin uygun seçilmesidir.
Uygun yerleştirilmiş bir protez kişide çok olumlu bir görünüm sağlayacaktır. Elmacık kemiği implantlarının bir diğer avantajı da orta yüz bölgesinde yaşlanma olanlarda gevşemiş yağ yastıklarının altına doldurarak daha gergin ve gençleşmiş bir orta yüz görünümü oluşturmasıdır. Elmacık kemiği implantı uygulamalarından sonra önemli derecede şişlik ve morluklar oluşmaz.
Hastalar birkaç gün içinde işlerine ve normal yaşantılarına dönebilir. İşlemden sonra birkaç gün süre ile yumuşak gıdalar ile beslenme önerilmektedir.

Etiket Çene ve boyun sarkması Çene estetiği Nedir Çene estetiği Operasyonu ALT ÇENE KEMİĞİ (MANDİBULA) AÇI BÖLGESİ İMPLANTLARI ÜST ÇENE KEMİĞİ (MAXİLLA) İMPLANTLARI ELMACIK KEMİĞİ (ZYGOMA) İMPLANTLARI Çene Estetiği Hakkında Merak Ettikleriniz

.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.