Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Dildeki lekeler nasıl temizlenir 3 kolay yöntemle lekelerden kurtulmak mümkün!

20.04.2021
72
Dildeki lekeler nasıl temizlenir 3 kolay yöntemle lekelerden kurtulmak mümkün!

Ağız içi bakımınızı bütün anlamıyla yerine getirmediğiniz zamanlarda dilde ara sıra lekelenmeler görülmektedir. Ağız içi bakımının yeteri değin yapılmamasından kaynaklı olarak ortaya çıkan dil lekelenmeleri bir fazla bakterinin birikmesine neden olmaktadır ve buna dil pası denilmektedir. Diğer organlarımız gibi dilin işlevi de oldukça önemlidir. bu nedenle dil pası oluşumunun önlemek için evde doğal yöntemlerle üstesinden gelebilimeniz için elmaelma.com olarak bir takım 3 pratik doğal yöntem hazırladık!

Karbonat ve limon

Karbonat, dilinizin pH dengesini çabuk nötr hale getirerek dil pası ile savaşmanıza yardımcı olan, ölü hücrelerden arındırıcı özellik taşıyan bir maddedir. Dengelenmiş pH seviyesi sağlandığında bakterilerin baştan üreme ve artış kapasiteleri azalır. Karbonatın etkisi bu açıdan önemlidir. Limon dilin iyileşmesine asistan olarak karbonatın etkisini tamamlar.

Malzemeler; 1 çay kaşığı karbonat, limon suyu
Nasıl hazırlanır? Macun kıvamında bir karışım oluşturmak için karbonatla limon suyunu karıştırın. Macunu diş fırçanıza sürün ve dilinizi yaklaşık iki dakika fırçalayın. Soğuk suyla yıkayın. Sonrasında tekrar tekrar kullandığınız diş macunuyla dişlerinizi fırçalayın.

Hindistan cevizi yöntemi

Hindistan cevizi yağı, ağızda biriken bakterileri öldüren antibakteriyel maddeler içerir. İstediğiniz sonucu alabilmek için nitelikli ve organik bir Hindistan cevizi yağı markasını seçim edin.

Malzemeler; 1 dere kaşığı Hindistan cevizi yağı, yumuşak kıllı diş fırçası,
Nasıl hazırlanır? Sabahleyin kalkar kalkmaz ağzınızı Hindistan cevizi yağıyla yıkayın. Dilinize özel ilgi gösterin ve 3 – 4 dakika her tarafında fırçalayın. Soğuk suyla durulayın. Sonra her zamanki diş macununuzla dişlerinizi fırçalayın.

Aloe vera suyu

Aloe vera suyu mantar karşıtı, cerahat karşıtı ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Dilin yüzeyinde oluşan beyaz tabakayı nazikçe değil eder. Piyasada satılan hazır ürünler yerine yeni çıkarılmış, doğal aloe vera suyunu tercih etmenizi öneriyoruz. Ağzınızı yıkayıp temizlemek için iki yemek kaşığı aloe vera suyu kullanın. Ağzınızın tamamını yıkayıp temizlemek için gerektiği dek vakit ayırın.
Sonradan her zamanki diş macununuzu kullanarak dişlerinizi fırçalayın. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.