Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Diş sağlığına dikkat hamilelikte erken doğuma neden oluyor!

12.12.2022
64
Diş sağlığına dikkat hamilelikte erken doğuma neden oluyor!

diş eti sağlığı sadece beyaz gülüşler için yok pek fazla sıhhat probleminin önlemek için epeyce önemli ve üzerinde durulması gereken konulardan biri olarak karışımıza çıkıyor. Ağızda başlayan sindirim dediğimiz böylece fazla besini dinç bir şekilde bozmak için ağız içi sağlığına olabildiğince itina göstermemiz gerekiyor. Yapılan araştırmalara tarafından diş eti hastalığı hamilelik döneminde erken doğum riskini arttırdığı ortaya çıktı! dişçi Pertev Kökdemir diş eti sağlığı hakkında manâlı bilgiler verdi.

Yeni yapılan araştırmaların sonuçlarına kadar, diş eti hastalığı olan gebelerin erken doğum riskini arttırabiliyor. Çalışmanın bir parçası olarak, araştırmacılar yaklaşık 150 kadının gebeliklerini ve ağız sağlığını inceledi.

Ağız Sağlığı Vakfı Genel Müdürü Dr. Nigel Carter OBE, araştırmanın ağız sağlığının genel refah üzerindeki etkisini vurguladı. Ağzımızın sağlığı, genel sağlığımızın çoğu yerinde doğrudan etkin olabilir. Buna daha güvenli bir doğum yapma şansı da dahildir. Birçok bayan için hamilelikte ağız sağlığının korunmasını zor ışık halkası geliyor. Bunun nedeni, bu süre zarfında hormonal değişikliklerin diş etlerini dental plağa aleyhinde daha savunmasız bırakması ve bulantı refleksi nedeni ile fırçalama sıklığındaki ve süresindeki azalmalardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.