Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Diş tartarlarına evde çözüm önerileri ceviz kabuğu iyi geliyor!

28.11.2022
59
Diş tartarlarına evde çözüm önerileri ceviz kabuğu iyi geliyor!

Diş tartarları evde nasıl geçer sorusu internette son dönemde en çok aranan konulardan. Diş tartarları sigara içenlerin muzdarip olduğu bir sorun olsa da sigara içmeyenler de diş tartarıyla karşılaşabiliyor. Dişlerin düzgün fırçalanmaması ya da yeteri değin fırçalanmaması durumunda da ortaya çıkan ciddi anlamda fena görünen, ağız ve diş sağlığını olumsuz etkileyen bir durumdur. Ceviz kabuğu yöntemi millet aralarında bu sorunu ortadan uyandırmak için yaygın olarak başvurulan yöntemlerden bir tanesine. Elmaelma.com olarak diş tartarlarını yok eden evde çözüm önerilerini biraraya getirdik…

Diş tartarı problemine evde doğal çözüm önerileri

40 gram ceviz kabuğunu bir kadeh suyun içinde 20 dk kaynatarak suyu süzün. Dişlerinizi gün içinde 3 kez kaynatıp süzmüş olduğunuz suyla fırçalarsanız bu sorundan kurtulduğunuzu fark edeceksiniz. 

250 ml kaynar suya 2 nehir kaşığı değin kuru nane atılarak demlenir. Demlenen nane çayını ister içebilir ya da gargara yapabilirsiniz. Nane bununla beraber diş eti problemlerinizi de ortadan kaldıracak. 

1 Nehir kaşığı karbonatın içine yarım limon sıkılır üstüne 2 damla zeytinyağı eklenir. Tüm malzeme bir kase içinde karıştırılır. Bu malzeme ile dişler fırçalanır. Tümü bu kadar! 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.