Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Diyete vefalı kalmanın 10 yolu

17.02.2021
194
Diyete vefalı kalmanın 10 yolu

– Diyeti devam ettirebilmenin en iyi yolu, sık yemektir. Kan şekerinizi düşürmeden sık yerseniz, gözünüz dönüp yemeklere saldırmazsınız.

– Şeker tüketimine alışmak, bedeninizde kesintisiz şeker isteği yaratır. Şeker tüketmeyin.

– Diyetinizden yağı tamamen çıkartmayın. En sık yapılan hata, diyete başlayınca yağı kesmektir. Tatmin Edici ve zorunlu miktarda sağlıklı yağ tüketin.

– İradenize sahip çıkar ve kararlı olursanız, başaramayacağınız şey yoktur. Cips ve kraker gibi abur cuburun aksine, bir aperatif olarak bir kase meyve tüketin.

– Susuzluğun belirtileri ile açlığın belirtileri birbirine çok aynı. Yeterli miktarda su içmezseniz, büyük olasılıkla kendinizi yemek yerken bulacaksınız.

– Dinç bir yaşam biçimi seçtiğinizi ayrım edin, diyet yaptığınızı değil, yaşamınızı güzelleştirdiğinizi düşünün. Azıcık kilo vermeye başladığınızda, kalanları değil, eksilenleri görün ve mutluluğa odaklanın.

– Karşınıza yulaflı, meyveli, sütlü bir kase kahvaltı ile bir börek seçeneği çıktığında, böreği yemenin yasak olduğunu düşünmeyin. Sadece yulaflı olanı seçin. Seçimin sizin elinizde olduğunu düşünün ve o gün sağlıklı beslenmeyi seçim edin.

– Ne süre iştahınız daha açık, ne süre sahiden açsınız, hangisi gerginlik açlığı, hangisi gerçek özlem duygusal? Yemek Yemek yediğinizde, düzenli beslendiğinizde nasıl hissediyorsunuz, zararlı beslendiğinizde nasıl hissediyorsunuz? Kendinizin haberdar olun.

– Kendinize bir vizyon tahtası oluşturun. Giymek istediğiniz bikiniyi ya da inceldiğinizde nasıl görüneceğinizi photo shop ile düzenleyip o resmi, hayalinizdeki işi ya da sevgiliyi o tahtaya asın. Bu sizi motive eder.

– Bu uzun yolda minik hedefler belirleyin ve kendinizi ödüllendirin. Mesela her iki kilo verdiğinizde bir kitap alın ya da maniküre gidin. Takı alın veya bir kahve ısmarlayın kendinize en sevdiğiniz yerde.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.