Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Diyetisyene gitmeden yaptığımız yanlışlar

17.02.2021
185
Diyetisyene gitmeden yaptığımız yanlışlar

Diyete başlayınca, dış görünüşünüzle ilgili hemen sonuç almak istersiniz. Kısa yoldan bir an önce başarıya ulaşabilme düşüncesi aklınızı kurcalar. En bilgece tavır bir beslenme uzmanı kontrolünden vermek olsa da, belki de en son akla gelen düşünce budur. Bu süreçte zayıflama ilaçları ve zayıflama mucizeleri üreten tüccarlara denk gelirsiniz. Belki de ikna bile olarak, çare almaya başlarsınız. sonuç olarak kilo verirsiniz; oysa bunun yanında şok hastalıklar da sizi bekler.

Bu süreç çoğunlukla geçirilen birincil haftada azalarak, ilerleyen aylarda yerini ”Neden daha önce bu prensibi hayata geçirmedim, niçin daha önce tanışmamışız” gibi söylemlere bırakır ve zayıflamak isteyen kişiler bir bakıma kendilerine sitem ederler.

Perhiz yapmanın aç kalmak olduğunu düşünen kişilerin, diyetisyenlerle tanışması geç olur. Son tedavi olarak doktora başvuran bu kişiler, diyet sürecini ”Ben önceden bu dek yemek yemiyordum, keza aç kalmıyorum keza de zayıflıyorum” biçiminde ifade ederler. Çareyi diyetisyene gitmekle bulan kişiler varken, siz neden hala kendinizi hatalı diyetlerle ve yanlış yöntemlerle umutsuzluğa itiyorsunuz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.