Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Doğru Fondöten Seçimi

09.04.2021
181
Doğru Fondöten Seçimi

Doğru Fondöten Seçimi

Makyaj yapmak kadınların tutkunu olduğu eylemlerden biridir. Ancak makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar olmakla beraber aynı zamanda doğru ürünlerin de beraberinde seçilmesi gerekir. Aksi halde cilt tonu ile uyuşmayan malzemeler korkunç görünmenize neden olabilir. 

Öyle ki fondöten dikkat edilmesi gereken en temel makyaj malzemelerinin başında gelir. Doğru fondöten seçimi yapabilmeniz için öncelikli olarak cilt alt tonunuzu doğru belirlemeniz gerekir. Bunu ise kozmetik mağazalarındaki görevli kişilerden öğrenebileceğiniz gibi aynı zamanda damarlarınızın renginden de anlayabilirsiniz. Eğer ki bileklerinize baktığınız da damarlarınız yeşil görünüyor ise sarı alt tonlu bir kişisiniz. Bunun yanında eğer ki damarlarınız mavi görünüyor ise öyleyse siz pembe alt tonlusunuz. 

Fondötenler de sarı ve pembe alt tonlu olmak üzere genelde iki kolda renk çeşitliliğine gider. Bu sebeple sarı alt tonlu bir cilde sürülecek olan pembe alt tonlu fondöten yüzünüzün olduğundan daha fazla kızarık ve pembe durmasına sebep olacaktır. Ayrıca siz ne yaparsanız yapın hiçbir şekilde ten renginizle bütünleşmeyecek ve yüzünüzde her zaman kalıp yahut maske gibi duracaktır. 

Bunu önlemek ve makyajı kusursuz hale getirmek için fondöten seçimi oldukça önemlidir. Fondöten seçerken test ürünlerini boyun bölgenizde ya da bilek içlerinizde deneyebilirsiniz. Vücudunuzda fondöten denemek için en uygun noktalar bu kısımlardır. Çünkü bu kısımlar sizin güneşe daha az maruz kalan gerçek ten renginizi gösteren kısımlardır.

Cilt tipinize göre fondöten seçimi

Kusursuz bir görüntü elde etmek istiyorsanız cilt tipinize en uygun fondöteni seçmelisiniz.

Hangi cilt tipine hangi fondöteni kullanmanız gerekiyor ?

Yağlı bir cilde sahipseniz; pudralı krem fondöten kullanmalısınız. Böylece cildinizin daha da parlamasını önleyebilirsiniz.Kuru bir cilde sahipseniz; tüp içinde bulunan sıvı fondötenleri tercih etmelisiniz. Böylece cildinizin kuruyup pul pul dökülmesini önleyebilirsiniz.Normal cilt tipine sahipseniz; krem fondöteni öneriyoruz. Hem uygulaması oldukça kolaydır hem de pürüzsüz bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.Orta yaşın üzerindeyseniz köpük fondöten tam size göre! En küçük kusurları bile kolayca yok etmesi sayesinde olgun kadınların tercih etmesi gereken bir üründür.Unutmayın! Sadece fondöten sürerek kusursuz bir görüntü elde edemezsiniz.Fondöten sürdükten sonra mutlaka pudra da kullanmalısınız.Ne pudrasız fondöten, ne de fondötensiz pudra yeterli olmayacaktır.
 

Etiket fondöten fondöten kullanmak doğru fondöten nasıl sürülür doğru fondöten seçimi fondöten seçerken dikkat edilmesi gerekenler cilt tipine göre fondöten seçimi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.