Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

En süratli dijital değişim sağlıkta

18.02.2021
191
En süratli dijital değişim sağlıkta

Bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeler; sağlık durumu hizmet standartlarının yükselmesini ve sağlık sistemindeki verimliliği büyük oranda etkiliyor. Dijital dönüşüm ise; sağlığa erişim, kalite ve kronik hastalıklarla birlikte büyüyen masraf yükü gibi çoğu sorunla çaba eden afiyet sektörüne kayda değer fırsatlar sunuyor. Dünyadaki en son yeniliklerin sunulacağı Dijital Sağlık Zirvesi’nde; insan sağlığının nasıl geliştirileceği ile ilgili ufuk açıcı yeni teknolojiler ve gelecek odaklı çalışmalar, katılımcılarla buluşacak.

Şirketler ve politikacılar açısından kritik konuların yer alacağı Dijital Sıhhat Zirvesi’nde; nüfus yükselme hızı, devlet, özel sektör ve üniversitelerin dijitalleşme alanındaki işbirlikleri, iklim değişikliği, şehir halkı ve uzay teknolojilerinin insan sağlığına etkileri, bilimsel ve teknik gelişmeleri kullanan yeni iş birlikleri konuşulacak. Dijital teknolojilerin iyi yaşam dinamiklerindeki rolü, iş uygun fazla psikoloji ve iş yaşamının geleceği, artırılmış ve sanal gerçeklik, suni akıl, biyoteknoloji, genomik, nano yorumlama, mikro giyilebilir, sağlık ve blok zinciri konuları da gündeme taşınacak.

Yaşlı nüfusu 7 milyonu aşacak

Son 5 yılda ihtiyar nüfusun Türkiye’de yüzde 17 artarak 2018 sonu itibarıyla 7 milyonu aşacağını belirten Dr. Kayabalı, uzayan hayat süresi ile birlikte sağlıklı ve faal yaş almanın önemine değinerek: “Bireylerin; sorumluluğu kendi ellerine alması için dijital okuryazarlık, kritik başarı faktörü olacak” diyor. Yaşamı, yaşamaya layık kılacak dijital gelişmeleri, iyi yaşamın dinamiklerini anlamadan hayata geçirmenin baskı olacağını aktaran Dr. Kayabalı: “Kendisi ile birlikte aile ve sevdiklerinin sağlığı, çalışanların ve toplumun sağlığını önemseyen bütün dijital sağlık sevdalılarını, 12 Aralık’ta Dijital Sıhhat Zirvesi’ne bekliyoruz” açıklamalarında bulunuyor.

Konusunda etkin incelemeler ve inovatif uygulamalar geliştiren uzman isimler, kurumlar günümüze ve 2030 yılına dair öngörülerini açıklayacak. Dr. Kıvılcım Kayabalı, daha iyi ve daha sağlıklı bir yaşam için dijitalleşmenin önemini vurgulamak nedeniyle 2012 yılından beri gerçekleştirdiği “Dijital Afiyet Zirvesi” sinin altıncısını 12 Aralık 2018 tarihinde, “Sen ve Sağlığın” teması zarfında Ankara’da düzenliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.