Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

ERKEN MENOPOZ TEŞHİSİ !

11.11.2021
163
Merhabalar.

Kız kardeşim sağlık kasvetinden bahsetmek istiyorum, takviyeci olursanız çok neşelenirim. Bilgilendirmeye gereksinimimiz var.

Kardeşim 06.06.1992 doğumlu. Bursa’da oturuyoruz.Sivas’ta üniversite okuduğu senelerde adet kumpassızlığı başladı.Hekime gittiğinde yumurtalıklarında/rahminde hiç bir kasvet olmadığını ve kumpassızlığın stresten kaynaklandığını söylediler.Doktorun verdiği nebatsal ilaçlarla adet olmaya devam etti. Zayıflaman gerekir dedikleri içinde spora başladı şu an 62,5 kilo ve devam ediyor spora. İlacı bittiğine adeti yine gecikmeye başladı.Bursa’da Zübeyde Hanım Doğum Konutu Hastahanesinde hekim erken menopoz başlangıcı var Uludağ Üniversitesine endokrin kısmına git dedi. Erken menopoz dedikleri için ailece çok üzüldük. Bülent Kayhan ismindeki hekime gittik. Yeniden testler yapıldı. O daha fazla üzdü. Evleneceğin şahsa çocuğunun olmama olasılığını söylemelisin. 3aylık bi ilaç rehabilitasyonu neticesinde gidişata bakarız dedi. Kardeşim ilacını kullanmaya başladı, 15 günlük soğan kürü rehabilitasyonuna başladı. İlacı bitince adet oldu. Şimdi ikinci ilaç paketinde. Adetine son 15 gün kala yeniden soğan kürüne başladı. Hafifliyorum soğan kürünü uyguladığımda dedi, bu adetimde basmakalıptı az değildi dedi. Yeniden biz hekim araştırmasına devam ediyoruz. Sivas’ta ki hekimler hiç birşeyin yok derken niçin Bursa’da ki hekimlerin böyle konuşması usumuzu karıştırdı. Kardeşimin fsh bedeli yüksekmiş. Yeniden Yaşar Can ismindeki hekimi önerdiler gittik. Hekim Bey testler negatif ama ultroson pak. Endokrine bi gidin neticelerine bakalım dedi. Çekirge Devlet Sağlık Kurumunda ki Mutlu Bey’e yönlendirdi. Kardeşim gitti ama hekim hiç tetkik etmemiş, gerek yok. Bursa noksan İstanbul yada Ankara’ya gidin demiş. Kavrayacağınız yeniden karışıklık ve moral bozukluğu. Şimdi Jimer Hastahanesindeki Cenk Bey’e gitmeyi istiyoruz.

Bu kasvetin devası var mı? Yoksa kardeşim erken menopoza girmesine göz mü yumacağız? Annem bebeği olmayacak diye çok üzülüyor. Çok şükür daha makûs hastalıklardan değil kardeşimin ama insan çok üzülüyor.
Yapılan testleri ilave ettim.

Bilgilendirmenizi bekliyorum.
Sevgiler..

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.