Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Formda kalmak için 5 anahtar sözcük

17.02.2021
186
Formda kalmak için 5 anahtar sözcük

Dyt. Serkan Sıtkı Şahin / email protected

Dinç yaşamak, dinç besinler harcamak, çalışma gerçekleştirmek… Sağlklı bir yaşam biçimi devam etmek güç gibi görünüyor olabilir ama bazen edebilmek için tek şey motivasyon kaybıdır. Bir şeyleri doğru yaptığınızı iyi anlamak hem somut sonuçlar görmenizi ayrıca de motivasyonunuzun artmasını sağlar. Bu yüzden bugün size bitmiş formda olmak için en iyi ipuçlarını sunuyorum.

1. Kısıtlayıcı diyetleri takip etmeyin

Bir fazla insan kilo vermek istediği zaman aşırı kısıtlayıcı diyeti seçim ediyor. Fakat püf noktası buna etap uydurabilmek. Aşırı kısıtlayıcı bir diyetin sürdürülebilirliği yoktur ve kısa vadede kilo verdiriyormuş gibi görünse de uzun vadede oldukça zararlıdır.

Dinç bir yaşam tarzına odaklandığınızda, hiçbir şeyi kendiniz içni yasaklamak zorunda kalmazsınız. Dinç bir yaşam biçimi hayatınızın geri kalanı içindir. Muhtemelen sonuçlar için sabırlı olmanız gerekir, fakat sonuçları gördüğünüzde dinç yaşam tarzını sürdürmeniz daha basit olacaktır.

2. Sağlığa Zararlı besinlere veda edin

Mutfağınız sağlığa zararlı yiyeceklerle doluysa, onu yeme eğiliminde olursunuz. Fakat hemen sağlıklı yaşam tarzına başlamayı seçtiğinize tarafından, onları mutfağınızdan sonuç vakti geldi demektir. Daha artı bahane değil! Size daha pozitif iç huzuru verecek.

3. Her gün en düşük 30 dakika çalışma

Her gün hareket etmeye devam etmek çok kayda değer. Egzersiz gerçekleştirmek iyi bir kan dolaşımı sağlar. Strese ve karoser ağrılarına aleyhinde koruyucu olur. Her gün 30 dakika fazla gibi görünebilir. Ama öğle yemeğinde bir yürüyüşe çıkın ve o gün için egzersizinizi bitirin! Öğle yemeği sonrası ufak bir yürüyüş, konsantrasyonunuzu da artırmaya tezgâhtar olacak.

4. Enerji harcayın

Arkadaşlarınızla ya da ailenizle bir aktivite gerçekleştirmek, fazla artı enerji harcamanızı sağlar. Her hafta yapacak eğlenceli bir şey bulun, dört gözle beklediğiniz bir şey. Bunu kendi başınıza da yapabilirsiniz. Bir kickboks eğitimi alabilir ya da hafta sonları yeni bir kent keşfedebilirsiniz. Yapabileceğiniz çok şey var!

5. Bir aktivite arkadaşı bulun

Beraber daha iyi! Uygun bir yolculuğa çıkabileceğiniz bir arkadaş bulun. Haftada bir kez birlikte koşmak ya da alıştırma yapmak için birlikte hareket edin. Mücadelelerini paylaşabileceğiniz size yakın birisinin olması iyi bir seçim olacaktır. Hayat tarzınızı değiştirmek kolay değildir. Durumlar zorlaştığında birbirinize yardım edebilirsiniz!

Peki, siz nasıl formda kalıyorsunuz? Ve bu ipuçları hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin! Fit yolculuğunuzda iyi şanslar.

Dyt. Serkan Sıtkı Şahin

email protected

özel içeriğidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.