Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Göz çevresi yağ bezesi nasıl geçer? Kişinin psikolojisini etkiliyor!

29.11.2022
63
Göz çevresi yağ bezesi nasıl geçer? Kişinin psikolojisini etkiliyor!

Her ne değin görmeye engel olmasada göz çevresinde oluşan yağ bezesi estetik olarak kişinin psikolojisini negatif yönde etkileyebilmektedir. Kişinin görünümünü değiştiren yağ bezlerinden kurtulmak için neyseki tedavi yöntemleri bulunuyor. ‘Yağ bezeleri genelde herhangi bir önemli afiyet sorununa neden olmaz‘ diyen Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer göz çevresinde meydana çıkan yap bezeleri tedavisi ve konu hakkında elmaelma.com okurları için manâlı bilgilendirmelerde buldu. Göz çevresinde yağ bezesi niçin çıkar? Göz çevresindeki yağ bezesi nasıl geçer? Bu durumdan rahatsız olanlar için merak ettiğiniz sorulara cevap aradık! İşte göz çevresinde meydana çıkan yap bezesi hakkında bilinmesi gerekenler!

Yağ bezeleri göz kapağı ve göz altı dahil vücudun herhangi bir bölgesinde yağ dokusundan oluşan insancıl kitlelerdir. Bu yağ bezeleri çoğunlukla herhangi bir önemli afiyet sorununa neden olmaz.

Vücutta yağ bezesi oluşumunun nedeni bütünüyle bilinmese de  etkileyen faktörler vardır bunlar; yüksek kolestrol, kıl kökü iltihabı, kalıtımsal geçiş,metabolik hastalıklar, fena besin, yağlı yiyecekler, gün içerisinde dingin durmak gibi…

Göz ve çevresinde oluşan yağ bezelerinin çıkmasının nedeni bölgedeki damarların yağlanmasından da kaynaklanabilir. Bu yağlanmanın belli nedeni göz doktorunun muayenesi ve tetkikler sonrası ortaya çıkar.

Nezaret bölgesindeki yağ bezelerinin geçmesi için ilk önce kolesterolü artıracak gıdalar tüketilmemelidir. Bu gıdalar arasında et, siyah çay, kahve, nescafe, peynir  gıdalardan uzak durmalısınız.

Uzak durulması gereken gıdaların açık havada stresten de uzak olunmalıdır. Uykusuzluk, bitkinlik, üzüntü, ağlamak gibi durumlar göz altı yağlarının artmasına sebep olabilir. Göz bölgesinde çıkan yağ bezelerinden kurtulmak için Plexr Plazma uygulaması yapılır.Son derece acısız, kolay ve kısa süren bu başvuru da göz kapağı bölgesine özel hazırlanan uyuşturucu jel sürüldükten sonradan PLEXR ile göz kapaklarınıza lazer vuruşları yapılıyor. Ve göz çevresi bölgesinde meydana gelen yağlardan kurtulmanızı sağlıyor.

Yağ Bezesi Ameliyatı Sonrası İyileşme Sürecinden Korkmayın!

Bu usul sayesinde ameliyat korkusu olan şahısların gönül rahatlığı ile tedavi olmaları olası. Hiçbir ast etkisi olmadığı gibi, bu konuda bilirkişi bir doktor kadar yapıldığı taktirde, operasyon sonrası bir komplikasyon veya aksi durumlar laf konusu olmuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.