Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Gülüş Dizayni için Estetik Operasyonu

05.04.2021
172
Gülüş Dizayni için Estetik Operasyonu

Mutluluğun en hoş ifadesi içten bir gülüşle dışa yansır ve bulaşıcı bir dalga ile etrafına dağılır. En sert ifade bile tatlı bir gülümse karşısında yumuşar. Peki ama nedir gülüşü bu kadar tılsımlı kılan dersek;karşımıza iri bir vicdan çıkar.
Evet gülüşe ruhu veren dünya üzerinde gülebilen tek canlı olan insanoğlunun kalbindeki hoşluktur.
Gülüşün mesleksel kariyerde de yeri tartışılmazdır. Gülüşler sosyal gülüş, atletik ve seksüel gülüş olarak ta sınıflandırılmış olsalar da as olan içten gelen gülüştür.
Ruhtaki hoşluğun en saf ifadesi olan gülüşün yüzdeki yansımasına bakacak olursak ;kıpır kıpır bir deriyi, pırıl pırıl parlayan bir çift gözü, inci gibi parlayan pak dişleri, bariz elmacık kemikleri, gamzeli yanakları, dolgun dudakları, ve gergin bir boynu görmez miyiz.
Evet yukarıyadaki bu tarif, genlerimizle bize geçen, ailemizden bildiğimiz mutlu insan olma sanatının etrafa yansımasıdır. Bu hoş dizayn edilmiş gülüş biçimine ilk gençlik yarıyılında suratımıza oturmaya başlarken, orta yaşlarda hafif deforme olabilir.

Ancak, bireyin surat anatomisi buna her zaman müsait değildir.
Gülerken şu problemleri yaşıyorsanız; Dişlerinizi saklamayabilmek için rahatça gülemiyorsunuz Alın, göz etrafı ve dudakların yan tarafındaki çizgiler gülerken daha da çoğalıyorsa. Gıdınız çok fazla aşikarlaşmışsa. Gülerken çeneniz daha da mı küçülüyor ya da daha mı keskinleşiyor? Nazolabial oluk dediğimiz, burun-dudak arasındaki çizginiz çok mu derinleşiyor? Gülerken dudaklarınız çok mu inceliyor? Başkalarının gülüşünü mü hoşlanıyorsunuz?
gülüş dizaynıBu suallerimizin yanıtları evetse; siz gülüşünüzü sevmiyor ve ne yazık ki belki de gülemiyorsunuz. Oysaki büyüyen teknolojinin biz estetik cerrahlara sunduğu olanaklarla sizlere özlediğiniz gülüşü geri kazandırmak hiçte güç olmayacaktır. Estetik cerrahi, sanatın tıpla buluştuğu noktadır. Mutlu suratı yaratmakta da gülüş dizaynı kavramı ile tanışırız.
Neler gülüşümüzü tesirler: Cinsiyet Yaş Cilt niteliğiniz Kaşlar-göz kapakları Burun biçimi Elmacık kemikleri Dudaklar Dişler ve diş etleri Çene yapınız ve gıdınız
Gülüş dizaynında estetik cerrahinin mutlu suratı olarak nelerin yapılabileceğine bakacak olursak, Cinsiyet, bayan ve erkeğin gülüş stilleri farklıdır.Özgüveni etkileyen etmenlerin başında, bireyin bedeni ile olan barışıklığı ehemmiyetlidir. Gençlik yarıyıllarında bedene olan güven duygusu rahat gülmelerini sağlarken, ileri yaşlarda yada gençlikte rahatsız olduğunu düşündüğü bölgeleri için, yapılan rehabilitasyonlar ile hoş gülüşe kavuşmaları olasıdır.
Hoş gülüşün esasında öncelikle ruhtaki hoşluk uyur. Bireyin psikolojik halide ilk olarak bedeninde cilt sıhhatini gulus dizaynetkiler. Cildimizdeki problemi yalnızca psikoloji ile alakalı olmayıp, yaşa,etrafsal faktörlere, hormonal vaziyete, beslenmeye ve daha bir çok nedene bağlıdır. Sivilceli, kirli, tüylü ve pakliği yapılmamış bir cilt pırıl pırıl parlar mı? Cilt pakliği ve lüzumu olan bakımın yapılmış olması, cildin aşınmasını durdurup, sıhhat kazandırır.
İçten gelen bir gülüşte, pırıl pırıl parlayan bir çift göz kadar; gülüşe canlılık katacak bir şey düşünülemez. Ancak, vasati 30’lu yaşlarda oluşmaya başlayan alın, kaş arası – kaş kenarlarındaki kaz ayakları buruşukluklarının botoxla rehabilitasyonu olasıdır.
Üst göz kapağı torbaları da bazen genetik olarak, bazen de hiç bir neden olmadan gözlerin sarihliğini kapatabilmektedir.Bazen kaşlarda da düşüklük olabilir.
İdeal kaş görünümü olan; kaşın dış kısmının iç kısımdan kalkıkta olamasını,botoxla sağlayabiliyoruz. Aynı zamanda total olarak ta botox vasati 2mm kaşı yukarıya kaldırırken lüzumun fazla olması gidişatında endoskopik olarak yapılan kaş kaldırma usulü ideal neticeye erişmemizi sağlamış olur. Makûs burun biçimi tabi ki çirkin gülmek değildir.
Ancak,hoş bir burun biçiminin surata kazandırdığı hoş ve yumuşak ifade de tartışılamaz. Gülerken burun ucunun alta düşmesi,yan profilden bakıldığında burundaki bariz bir kemer gülmenin şıklığını gölgeler.Hoş bir burun da hoş tebessümmelerle anlam kazanır.
Elmacık kemiği üstündeki yağ yastığı 35’li yaşlardan sonra erimeye başlar ve takviyesini kaybeden elmacık kemikleri ve nazolabial oluk dediğimiz burundan ağız köşesine uzanan çizgide keskinleşme başlar. Bunların dolgu maddeleri ya da kendi beden yağı ile doldurulması surata kaybettiği hacmi kazandırırken, gülüşede hoşluk verir.
Gülüşün reelleştiği gerçek uzuv ağız olduğu için, gülüşün hoşluğunda da dudakların ve dişlerin ehemmiyeti de çok büyüktür.Bizim yeniden bu mevzuda en büyük dayanakçılarımız ince dudakları kalınlaştırmada; dolgu maddeleri ya da bireyin kendi yağı iken, çok fazla kalın olan dudaklarda da cerrahi harekâtlarla yapılan inceltme ve simetriyi sağlamadır.
gülüs dizaynDudakların içinden gülerken hiç gözükmeyen ya da dişleri örtecek kadar göze batacak biçimde gözüken diş etleri de gülüş estetiğinde ehemmiyetlidir.
Estetik yapısında problem olan dişetleri uygun rehabilitasyonlarla onarılarak,diş etinin hafif pembe rengi ve görünümleri hoş dudak ve dişlerin bitiricisi olacaktır.
Dişlerin rengi, dizilimi ve görünümü de gülüş hoşluğunun esas taşlarındandır. Ancak, sarımtırak diş rengi ne kadar güzel gözükmüyorsa, kar beyaz renkte bir o kadar itici olacaktır. Diş pakliği ve renk açma mevzusunda diş doktorunuzla görüşmenizde, deri renginizi ve natürel diş görünümünü lütfen göz arkasını etmeyin.
Ağız ve çene vasati suratın üçte birlik kısmı iken,daha büyük yada daha minik olması yüzde asimetri nedeni olacaktır.Çeneye yapılacak dolgu,yağ enjeksiyonu ya da takma uygulamaları ile çenede sihrime sağlanırken ,gerekirse ağız içinden çalışılarak hiç iz oluşmayacak biçimde yapılan törpüleme harekâtları da çeneyi küçültebilecektir.
Çene altından gülerken pırtlayan bir gıdı ve buruşuk görünümlü bir boyunda gülüş estetiğini negatif tesirler.Sarkan gıdıya yapılacak liposuction,sarkık bir boyna cerrahi olarak yapılacak derleme harekâtları da genç ve hoş bir görünüm sağlayacaktır.
Yapılan çalışmalar çok tebessümen şahıslarda surat çizgilerinin yere parelel olarak yatay büyüyeceği,ancak somurtgan şahıslarda çizgilerin dikey olacağı gösterilmiştir.
Surat hoşluğunun en hoş göstergesi olan gülüşlerinizi eksiltmeden,yaşama olabildiğince çok tebessümerek bakmanızı ve çizgileriniz hep yatay olamasını dilerim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.