Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Hastalıklara iyi gelen doğal yöntemler nelerdir limon karabiber tuz hangi hastalıklara iyi gelir?

30.11.2022
61
Hastalıklara iyi gelen doğal yöntemler nelerdir limon karabiber tuz hangi hastalıklara iyi gelir?

Geçmişten günümüze değişik rahatsızların tedavisinde kullanılan bitkisel yöntemler günümüzde de etkisini devam ettiriyor. Birçoğumuz hastalık dönemlerinde kimyasal ilaçları göstermek yerine bazı bitkisel yöntemleri kullanmayı tercih ederiz. Bu noktada salata malzemesinde kullanımın haricen dağıtılmış hastalıkların tedavisinde de mucize yaratıyor. İşte limon-karabiber ve tuz üçlüsünün faydaları…

BOĞAZ AĞRILARI

Bir bardağın içerisine bir adet limonu bir bardağın içerisine sıkın ve içerisine yarım çay kaşığı karabiber ve 1 nehir kaşığı deniz tuzu ekleyin. Elde ettiğiniz karışımla her gün boğazınızı gargara yapın. Kısa sürede faydasını göreceksiniz.

BURUN TIKANMALARINA KARŞI BİREBİR!

Bazı hapşırmalar sizi tedavi eder! Örneğin burnunuzun tıkandığı zamanlarda kendi kendinizi hapşırtmak için karabiber, tarçın, kimyon ve azıcık kakule tohumlarını eşit miktarda karıştırıp biraz koklayarak hapşırın! Hapşırığınızda burnunuzun açıldığını hissedeceksiniz.

MİDE BULANTISI

Mide bulantısı yaşadığınız durumlarda bir adet limonu ikiye bölün ve yarım limonun üstüne biraz karabiber ekleyin daha sonra limonu tüketin mide bulantınızın geçeceğini hissedebilirsiniz.

DURDURULMAZ DİŞ AĞRILARI

Diş ağrısının ne denli fena olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte bu noktada yapmanız gereken fazla basit! Yarım dere kaşığı toz karabiber ve karanfil yağından elde ettiğiniz karışımıdişinizin ağrıyan bölgesine sürün ağrınız kısa sürede azalacaktır. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.