Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Her Gün Yulaf Ezmesi Yemenin Verimleri

20.08.2021
155
Herkesin bildiği gibi, kahvaltı günün en ehemmiyetli öğünüdür. Kahvaltı sayesinde konutunuzdan bolca enerjiye sahip bir biçimde çıkarsınız ve günle muhtemel olan en iyi biçimde yüzleşirsiniz. Günün ilk öğününe neden yulaf ezmesinin katılmasının önerildiğini hiç merak ettiniz mi? Alttaki yazıda bunun cevabını bulacaksınız.

Yulaf Ezmesinin En Ehemmiyetli Verimleri
Arınıcı özelliğe sahiptir: Kapsadığı yüksek ölçüde aminoasit sayesindekaraciğerde lektin yapımını uyarır ve böylece bedeninizden zehirli maddelerin temizletilmesini destekler. Yulaf ezmesi yemek, lifin “bir bariyer oluşturması” sebebiyle atardamar duvarlarını arınmak için bereketlidir. Böylece kalp meseleleri, kolesterol ve değişik pek çok meseleye neden olan yağ birikintilerinin önüne geçilmiş olunur.

yulaf_ezmesinin_faydalari.jpg

Kan şekeri seviyelerini hakimiyet etmenizi sağlar: Bu, diyabetten muzdarip olanlar için çok iyi bir haberdir.

Sindirimi iyileştirir: Öğle veya akşam yemeği yedikten sonra mesele yaşıyorsanız, yulaf ezmesi yemek safra kesesi asitlerini eksiltmeye takviyeci olur. Bu aynı zamanda bağırsak geçişini basitleştirir ve kabızlığı önler. Yavaş emilen karbonhidratlar açısından zengin olması sebebiyle yemek arzusunun kendini daha geç göstermesini sağlar. Bu sebeple, bu özellikle perhiz yapmaya başlayanlar için çok iyi bir seçenektir.
Çok kıymetli proteinler kapsar: Yulaf ezmesinde sekiz adet temel aminoasit mevcuttur. Bu da onu çok ehemmiyetli biyolojik bedele sahip bir protein kaynağı yapar. Bu nitelik, onun bedeninizde yeni dokular oluşturmasına takviyeci olur.
Anti-kanserojendir: Amerika Birleşik Devletleri ’nde yulaf ezmesinin bu ülkede ve pek çok değişik ülkede çok yaygın bir hastalık olan kansere karşı gözetici bir kuvvet olma özelliği incelenmiştir. Yulaf ezmesinin bu özelliği onun kapsadığı fitokimyasallar bitkisel kimyeviler sayesinde olasıdır. Bu sebeple, göğüsveya sütun kanseri tehlikesini %10 ’un üzerinde eksiltmek için her gün yulaf ezmesi yemenizi öneriyoruz.

yulaf_Ezmesi.jpg

Kalbiniz için iyidir: Bunun sebebi yulaf ezmesinin bol ölçüde Omega 3 ve linoleik asitler içermesidir.Merkezi asap sisteminize takviyeci olur: Kapsadığı B vitamini kompleksi sayesinde asap sisteminin işlevini geliştirir, korur ve dengeler. Tiroid meselelerini önler: Alakalı bezin doğru bir biçimde işlemesine takviyeci olan bir mineral olan iyot kapsaması sayesinde özellikle hipertiroidi önler. Osteoporozu kemik erimesi önler: İyi kemik sıhhati için zorunlu kalsiyum seviyelerine sahiptir ve böylece demineralizasyonu önler. Kilo vermenize takviyeci olur: Bu sebepten dolayı bunu aç karnına veyakahvaltıda yağsız sütle veya soya sütüyle, portakal suyuyla veya kabuklu yemişlerle birlikte yemeniz önerilir. En iyi enerji kaynaklarından bkocamandır: Bu sebeple onu sabah ilk iş veya öğleden evvel yemenizi öneririz. Bu özellikle uzun saatler çalışanlara veya bir imtihan için hazırlananlara lüzumları olan enerjiyi sağlayacaktır. Hoşluk bakımları için destek sağlar: Yulaf ezmesinin özelliklerinden yararlanmak için onu yemeniz yeterlidir. Ancak arzu etkeniz vaziyetinde onu bir ıslatma kremiyle karıştırıp topikal olarak da uygulayabilirsiniz. Bu rastgele bir hoşluk malzemesinden çok daha ekonomiktir ve çok iyi pullanmayı önleyici özelliğe sahiptir.Bu müthiş karışımı günün rastgele bir zamanında içebilirsiniz ve böylece bedeninizi daha sıhhatli kılabilirsiniz. Arzu etkeniz vaziyetinde bir ölçü şeker katarak tatlandırabilirsiniz. Krep: Bunlar seçiminize göre tuzlu veya tatlı olabilir. Bir ölçü yulaf ezmesini sütle karıştırarak hazırlayın, daha sonra sebze ve baharat veya reçel ve tatlılarla doldurun. Yulaf ezmesi ekmeği: Bu gerçekten lezzetli bir kepekli ekmektir. Buna tarçın veya hindistancevizi ekleyebilirsiniz. Fırında kabarmasını sağlamak için maya ilave etmeyi unutmayın. Ayrıca üzüm, tohumlar, ceviz, çikolata, vs. ekleyebilirsiniz.

yulaf_ezmesi_ekmegi.jpg

Yulaf ezmesi kurabiyeleri: Yulaf ezmesi atıştırmalıklar için müthiş bir seçenektir.Salata için malzeme: Doğranmış soğan, domates, haşlanmış patates, salatalık, marul, rendelenmiş havuç ve usunuza başka ne kazançsa gibi malzemelere bir de yulaf ezmesini ekleyebilirsiniz. Yulaf ezmesinin bu gidişatta 25 dakika kaynatılması arzu etkeniz vaziyetinde tuzla birlikte, süzülmesi ve soğuk suyla durulanması gerekir. Sebzeleri ve eti kaplamak için: Ekmek kırıntıları veya un kullanmak yerine patlıcan, tavuk, balık, et, vs. harcı hazırlamak için yulaf ezmesi kullanabilirsiniz. Kahvaltıda: En popüler tüketimi bu biçimdedir. Çiğ yulaf ezmesi gevreğini bir ölçü süte veya yoğurda katın. Bazıları bunu doğrudan portakal suyuna katmayı seçim ederler. Bu kabızlığı önlemenize takviyeci olacaktır ve size gün boyunca enerji sağlayacaktır. Fotoğraflar megan chromik, Wiennat Mongkulmann, Rachel Tayse, Alpha, Jim Champion ve theimpulsivebuy izinleriyle kullanılmıştır.

Kaynak: sagligabiradim.com

 

.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.