Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Hergün yıkanması gereken ev eşyaları nelerdir?

28.11.2022
60
Hergün yıkanması gereken ev eşyaları nelerdir?
Kadınların temizlik konusunda ne değin tedbirli olduğunu biliyoruz lakin bir takım eşyaların hergün yıkanması gerektiği konusunda eksiklerimiz olabilir. İşte o eksikler
Kötü bakterilerin yuvası olan aslında mutfak eşyalarını temizlemede dilekçe amacı içeren düzenli olarak değiştirmediğiniz sürece ciddi anlamdan sağlık durumu açısından risk boyutuna gelebilir. Süngerlerinizi ahenkli olarak değiştirin ve her temizlik sonrası temizlik süngerlerinizi temizlemeyi unutmayın!

1513430282-axpk.18

Günlük temizlenmesi gereken konut eşyaları arasında kesme tahtanızı mutlaka temizlemelisiniz. Plastik tahta olsa bile mutlaka sirkeli suyun içerisinde bekletmelisiniz bıçak izlerinizin içinde kalan bakterilerden arındırmış olursunuz.

1513428908-cxCm.56
Her duş aldıktan daha sonra banyonuzun ıslaklığını almalısınız. Duş yaparken banyonunda temizlendiğini dünüşüyorsanız bu son derce yanlıştır. Her banyo sonrasında banyonuzdaki ıslaklığı kuru bir kumaş yardımı ile ıslaşklığını almalısınız. Huysuz taktirde banyonuzda bakterilerin oluşmasına zemin hazırlamış oluyorsunuz.

1513429224-aS52.01
Kadınların vazgeçilmez kozmetik ürünleri, makyaj malzemeleri ve uygulamada asistan olan makyaj fırçaları her şeyden önce deri sağlığınız için her gün makyaj fırçalarınızı da temizlemeniz gerekmektedir. Somurtkan taktirde fırçalarınız tozlanıp sürekli olarak cildinize uyguladığınız ürünlerin artığı mikropların oluşmasına zemin hazırlamaktadır, fırçalarınızı düzenli olarak temizlemediğinizde cildinizde sivilcelenmeler olabilir.

1513429419-3N6b.jpg
Anahtarları gün içerisinde bir fazla yere atıyoruz, oysaki anahtarlar asansör düğmelerinden daha pistir. Gün içerisinde aklınıza her geldiğinde antiseptik özelliği olan bir şamata yardımı ile anahtarlarınızı silmenizi öneriyoruz.

1513429720-yo8w.09

Gün içerisinde evde, okulda, işte sizinle beraber yanınızda taşıdığınız ara sıra yere bazen oturduğunuz yere koyduğunuz çantalarınızın altı haliyle mikrop ve bakteriler açısından evinize de taşımaktadır. Bu sıhhat açısından oldukça tehlikelidir. Gün içerisinde eve geldiğinizde çantanızın altını mutlaka temizlemenizi öneriyoruz. 

1513429946-iImI.jpg
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.