Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Hindi etinin faydaları neler yürek sağlığını koruyor!

11.04.2021
59
Hindi etinin faydaları neler yürek sağlığını koruyor!

Yılbaşı sofralarının vazgeçilmez yiyeceği hindi eti güç kaynağı, protein, vitamin ve minerallerden varlıklı yapısıyla vücuda oldukça faydalı bir beslenme. Hindi eti, vücutta sevinç hormonu salgılayıp, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bir De düşük yağ oranıyla kalbe arkadaş. İşte hindi etinin bilmediğiniz faydaları!

Mutluluk hormonu salgılıyor, bağışıklığı güçlendiriyor

Triptofan vücut kadar üretilemeyen ve yalnızca besinlerden alınabilen bir aminoasittir. Triptofan vücudun ihtiyacı olan serotonini üretir ve bağışıklık sistemini de güçlendirir. 

Kalbi koruyor

Hindi eti düşük yağ oranıyla kalbi koruyan bir besindir. Hindi etinde yer alan yağ kırmızı etin adeta yarısı kadar. Hindi eti bütün bir demir, çinko, potasyum ve fosfor deposudur. 

Kolesterolü düşürüyor

Ahenkli hindi eti tüketimi kolesterolü düşürmeye tezgâhtar bir besindir. Hindi etinin glisemik indeksi düşüktür ve insülin seviyesini sabit tutmaya yarar. İkisi de vücudun enerji üretimi için zorunlu olan B6 ve niasin vitaminlerini içerir. 

Yaşlanmayı geciktirir

İyi bir antioksidan kaynağı olan hindi bu özelliğiyle yşlanmayı geciktiren gıdalar arasındadır. 

Protein kaynağı

çok iyi bir protein kaynağı olan hindi eti sağladığı yüksek proteini düşük yağ oranıyla vererek sağlığı korumaya yardımcı olur. 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.