Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Hpv tip 16, cin1-cin2, leep işlem sürecim

30.11.2021
385
Herkese merhaba,
haziran ayında genital bölgemdeki lezyonu farkedip şüphelenmemle beraber hekime gittiğimde hpv tip 16 olduğumu öğrendim, bayağıda siğil çıkarmayan bir tip fakat çok enderde olsa çıkarabiliyormuş. Daha sonra siğillerim hafif bir anestezi altına koterizasyon harekâtı ile arınıldı.

Yüksek tehlikeli tip taşımam ve smear testimde hücresel anormalliklerim tespit edilmesiyle birlikte kolposkopi yapıldı ve neticesinde cin1 ve cin2 olduğunu bildim. Hekimim yalnızca cin1 gelseydi bekleyelim tasam ama cin 2 olduğun için ve yüksek tehlikeli tip taşıdığın için leep işlemi yapalım dedi ve bekleyip beklemem kararını bana vazgeçti. Bende tehlike almak istemediğim için işlemi kabul ettim ve neticesinde cerrahi hudutlarımda pak geldi başka bir deyişle cin2 bölgesi tamamen trmizlenmiş oldu.

işlem çok kolaydı xaten genel anestezi altında olduğu için hiçbir şey kavramadım. Sabah işlemi olup öğleden sonra konutuma döndüm. Sonrasında ne sızım ne de çok kanamam oldu yalnızca sızıntı biçiminde kanama yaşadım. İşlem sonrasınds tek dikkat ettiğim şey yoğun kanama yaşamamak için bolca dinlenmek ve ivedi iyilrşme yaşamak için hoşça beslenmek oldu.
Süreç çok güç ve çok yorucu ama reelinde yapılması gerekenler çok kolay. Hpv size bulaştıysa korkmayın yalnızca bağışıklığınızı yüksek tutun ve hekim hakimiyetlerini bakımsızlık etmeyin.

mevzu ve süreç hakkında kafanıza takılan vaziyetleri beğene beğene yanıtlayıp takviyeci olurum

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.