Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

İştah kesen 5 gıda

17.02.2021
191
İştah kesen 5 gıda

Yumurta

En manâlı protein kaynaklarından biri olan yumurtanın uzun süre tokluk şehvetli verdiği ve kalorisinin düşük olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlandı! Sabahtan kahvaltılarında bir adet haşlanmış yumurta veya eksik tereyağıyla üretilmiş sahanda yumurtayla hem özlem hissinden kurtulabilirsiniz keza de günlük protein ihtiyacınızı sağlıklı yoldan karşılamış olursunuz.

Yeşil nehir

Vücudunuzun zehirli maddelerden temizlenmesini, hücrelerinizin yenilenmesini sağlayan yeşil dere; vücudunuzun çalışma hızını artırıyor, yağ yakımını sağlıyor ve uzun zaman tok hissetmenize tezgâhtar oluyor. Günde 1-2 fincan yeşil nehir içerek hem enerjik hissedebilir hem artı kilolardan kurtulabilir ayrıca de tokluk hissedebilirsiniz.

Badem

Vitamin, mineral, lif açısından varlıklı kuruyemişlerden biri olan badem; tok kalmanızı, sağlıklı cilt ve saçlara sahip olmanızı sağlıyor ve omea-3 yağ asitleri bir uçtan bir uca kalbinizin sağlığını koruyor. Bilimsel araştırma sonuçları, uyumlu olarak günde 5-6 adet badem tüketen kadınların, tüketmeyenlere kadar daha basit kilo verdiğini göstermektedir.

Sirke

Vücut sağlığından güzelliğe, kilo vermeden konut temizliğine dek birçok konuda mucizeler karşılayan sirke; iştah kesmeye ve uzun vakit tok hissetmenize de asistan oluyor! Sirkenin içinde bulunan asetik asit, midenin sindirim hızını yavaşlatıyor ve bu sayede daha uzun vakit tok hissetmenizi sağlıyor. Salatalarına, yemeklerinize sirke ekleyerek keza lezzet keza afiyet katın!

Tarçın

Nefis kokusuyla duyularınızı harekete geçiren ve enerji veren tarçın, bilim adamlarının ilgisini çekti ve üzerinde detaylı çalışmalar yapıldı! Bilimsel araştırma sonuçlarına kadar tarçın, açlık hissine sebep olan kan şekerinin seri yükselip düşmesini dengeliyor ve buna tabi olarak uzun vakit tok hissetmenizi sağlıyor. Birkaç dilim elmanın üstüne tarçın serpip, ara öğünlerinizde ve özlem hissettiğinizde çekinmeden yiyin; keza tok kalacak ayrıca kilo vereceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.