Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Kanser riskini azaltan yiyecekler neler yağlı balık tüketmeye itina gösterin!

08.01.2023
60
Kanser riskini azaltan yiyecekler neler yağlı balık tüketmeye itina gösterin!

Çağın hastalıklarından biri olarak kabul edilen kanserden korunmanın en kayda değer yolu gıda içeçek düzeninin sağlanmasıdır.  Dinç yaşamın temelini oluşturan sağlıklı gıda bilhassa muhakkak bir yaştan daha sonra epeyce zorunlu olan bir durumdur.Beslenme ve Diyet Uzmanı Ulaş Özdemir’den kanser hakkında merak edilen her şeyi öğrendik. Peki kanser riskini azaltan yiyecekler neler? İşte kansere yakalanmamak için hayatınızından asla çıkarmamanız gereken besinler! 

Kanseri önleyen mucize gıda fasulye! 

Fasulye kanser riskini azaltan yiyecekler aralarında birincil sırada yer alsıyor. Bilhassa yürek krizi ve meme kanseri riskini  azaltan bu yiyecek kadınlık hormonlarının dengeli olmasına katkı maddesi sağlıyor. 

Yağlı balık tüketin 

Haftada iki-üç defa yenebilecek yağlı balıklarda en yararlı unsur Omega-3 yağ asitleridir. Somon, sardalye gibi balık çeşitleri hücreli zarının güçlenmesine muavin olmaktadır. Bunun yanı sıra ruhsal problemlere de iyi geldiği bilinmektedir. 

Bol bol yoğurt yemeye özen gösterin! 

Yoğurdun insan sağlığına olan faydalarını bilmeyen yoktur. Sindirim sistemi ve bağırsakları düzenleyen yoğurt bununla birlikte kadınlarda meme kanseri riskini de azaltıyor. Çoğu konuda fayda sağlayan yoğurt bununla birlikte mide ülseri ve vajina enfeksiyonu risklerini de azaltıyor. 

C vitamini içeren meyveler tüketin 

Çilek, ağaççileği, böğürtlen ve kızılcık gibi meyveler bilhassa meme, mide ve bağırsak kanseri risklerini azaltan meyve grupları aralarında yer alıyor. C vitamini ve folik asit açısından fazla varlıklı olan bu meyveler, cildi yaşlanmaya aleyhinde da koruyarak cildin yenilenmesini sağlıyor. 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.