Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Kendi yağlarımızdan elde edilen kök hücrelerle gençleşin

18.02.2021
205
Kendi yağlarımızdan elde edilen kök hücrelerle gençleşin

Yapılan bilimsel incelemeler, vücutta kök hücreden en varlıklı dokunun gerçekte göbek çevresi cilt altı yağ dokusu olduğunu gösteriyor. Bu yağ dokusunu doğrusu vücudun kendi kendini onarıp, tamir etmesini, gençleşmesini sağlayan bir gençlik pınarı olarak görebilmek olası. Göbek çevresi deri altı yağ dokusundan özel bir işlemle kolaylıkla alınan yağların laboratuvar şartlarında özel tıbbi işlemlerle ayrıştırılması aracılığıyla elde edilen kök hücrelerin hiç bekletilmeden, saklanmadan, tekrar üretilmeden, aktive edilerek, canlı canlı anında benzer kişiye enjeksiyon yöntemi ile verilmesiyle uygulanan Kök Hücre SVF Tedavisi konusunda Dr. Yüksel Büküşoğlu bilgiler verdi.

Kök Hücreli SVF Tedavisi Nedir

Kök hücre, vücudun herhangi bir organında, bağ veya kemik dokusunda farklılaşabilen ve onarıcı, yenileyici, tamir edici görevler üstlenen hücredir. Kök hücresel bakımından en zengin alan ise göbek çevresi deri altı yağ dokularıdır. Deri altındaki yağ dokusundan çok eksik miktarda, takriben bir su bardağı değin, alarak bir kaç saat içerisinde milyonlarca canlı kök hücre elde edilebilir. Bu tedaviye Kök Hücreli SVF tedavisi adı veriliyor. Kendi göbek çevresi yağ dokumuzdan elde edilen Kök Hücre SVF tedavisinin amacı zenginleştirilmiş kök hücrelerin yıpranmış dokuya enjekte edilerek o dokudaki yenileşme, gençleşme, onarımın ve tamirin hızlandırılmasıdır. Bu amaçla kök hücreler en çok eklem şikayetlerinde eklem içine verilerek ya da cilde uygulanarak kullanılmaktadır. Kök Gözenekli Olan SVF Tedavisi, diz ve kalça eklem kireçlenmesi, kıkırdak hasarı, menisküs ve spor yaralanmaları gibi durumların yanı sıra estetik amaçlı yüz ve deri gençleştirme, saçların gürleşmesi ve canlandırılması amacıyla kullanılmaktadır.

Kök Hücresel SVF Tedavisi için kendi yağlarımızla gençleşme, canlanma, tamir diyebilir miyiz

Estetik amaçlı cildimizin daha genç ve daha canlı bir yapı ve görünüme sahip olabilmesi yanı sıra eklemlerimizde yaşlanma ile olan hasarı tamir etmek, diz ve kalça kireçlenmesininin tedavisinde tıbbın en son uygulamalardan biri kendi kök hücrelerimizle yapılan tedaviler. Vücudumuzun göbek çevresi deri altı yağ dokusundan elde edilen kendi kök hücrelerimizi, hemencecik hiç bekletmeden, canlı canlı kullanarak eskimiş dokuda gençleşme, canlanma, tamir ve onarımın ile gözenekli olan gençleşmenin sağlanması günümüz tıbbının en yeni uygulamalarından. Son bilimsel gelişmeler ışığında bu açıdan bakılırsa, bu işlemi ihtiyaç halinde sınırsız sayıda baştan edebileceğimizi düşünürsek, kendi yağlarımız bir bakıma ihtiyaç halinde kullanılabilen bir gençleşme pınarı olarak niteleyebilmek mümkün olabilir.

Kendi kök hücrelerimiz vücudumuzda hangi bölgelerde bulunuyor

Kendi kök hücrelerimizin vücudumuzdaki en zengin olarak bulunduğu yer göbek çevresi cilt altı yağ dokusudur (adipoz doku).

Peki bu yağlar vücuttan nasıl alınıyor? Alındıktan sonra bize gençlik olarak geri dönüşü hangi işlemlerden geçtikten sonradan oluyor?

Cilt altı yağ dokusundan mikropsuz operasyon odası şartlarında, özel bir işlemle kolaylıkla alınan yağlar derhal, hiç bekletilmeden, beden ısısına benzer şartlarda özel tıbbi işlemlerle ayrıştırılması sonrası milyonlarca canlı, aktive edilmiş kök hücre taşıyan Kök Hücre SVF sıvısı (Stromal Vasküler Fraksiyon) elde ediliyor. Kök Hücresel SVF Tedavisi kök hücreden zengin yağ dokusu sıvısı transferidir. Milyonlarca canlı kök hücreler ile rejenatif-yenileştirici-gençleştirici -onarıcı hücreler içerir. Kendi gövde yağlarımızdan elde edilen kök hücreler hiç bekletilmeden, saklanmadan, her tarafta üretilmeden, sadece bir kaç saat içerisinde aktive edilerek, canlı canlı hemen benzer kişiye enjeksiyon yöntemi ile verilerek tedavi yapılmaktadır.

Yenileştirici, onarıcı, tamir edici, gençleştirici etkisi uzun sürüyor ve sınırsız sayıda tekrar edilebilir!

Bu uygulanmadaki en büyük avantajlar nedir?

Kişinin kendi vücut yağından elde edilen kök hücresi enjeksiyonlarının kendi hücrelerimiz olması sebebiyle güvenli olması, alerji doku reddi, fazla hassaslık reaksiyonu, enfeksiyon bulaşmaması avantajlarının yanı sıra, iz bırakma riskinin olmaması, etkisinin kanıtlanmış olması, kalıcılığı, yenileştirici, onarıcı, tamir edici, gençleştirici etkisinin uzun sürmesi, kolay uygulanabilirliği ve uygulamanın sınırsız sayıda her tarafta edilebilir olması en büyük avantajlarıdır.

Kök Hücresel SVF Tedavisi nerelere uygulanabiliyor?

Kök Gözenekli Olan SVF tedavisi eklem içine veya yüz ve cilde, saçlı deriye uygulanabiliyor. Eklem kireçlenmesinde diz ve kalça eklemi içine uygulan Kök Hücresel SVF tedavisi eklem kıkırdağında harabiyeti tamir etmek, iyileştirmek, gidermek, kıkırdak tamirini yerine getirmek amacıyla kullanılmaktdır. Kök Hücre SVF Tedavisi bunu yanı sıra estetik amaçlı olarak gençleştirilmek, canlandırılmak istenen alanlara yüz, göz çevresi, boyun, dekolte bölgesi, el sırtı ya da gençleşme ve yenileştirmeyi nerede istiyorsak oraya enjekte edilerek işlem gerçekleştirilir. Bunların haricen saç problemleri, saçların kuvvetlendirilmesi, saç azlığı, kellik, sivilce izleri ve çukurluklarının giderilmesi, dağıtılmış yara ya da yanık izlerinin giderilmesi, deri çatlaklarının giderilmesi, dudakların ve memelerin dolgunlaştırılmasında kullanılır.

Tatbik kaç saat sürüyor? Ardından alışılagelmiş yaşama hemencecik dönülebiliyor mu?

Toplam 3-4 saat süren operasyon sonrası yürüyerek klinikten ayrılıp, bayağı hayatınıza devam edebiliyorsunuz. İşlem genelde yalnızca bir defa uygulanıyor. Ama gereksinim halinde tıbbi gereklilikler de yerine getirilmesi halinde sınırsız sayıda tekrar yapabilmek de mümkün. Enjeksiyon yoluyla uygulanan kök hücreleri aynen toprağa ekilen tohumlar gibi düşünebilmek mümkün. Ekilen kök hücreler tatbik yapılan yerde, eklemlerinizde veya cildinizde tamir, onarım, yenileşme ve gençleşmeyi sağlayarak istenen sonucu sağlıyor.

özel içeriğidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.