Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Kesik Kesik oruç sürecinde izlemeniz gereken 4 anahtar sözcük

17.02.2021
196
Kesik Kesik oruç sürecinde izlemeniz gereken 4 anahtar sözcük

Gidip Gelen oruç, kilo vermenin ve zindeliğe giden yolda ilerlemenin etkin ve en popüler yollarından biri. Kesik Kesik oruç düzeni, ceset üzerinde tıpkı bir detoks gibi çalışıyor.

Kesik Kesik oruç, özlem aşaması ve yeme aşaması almak üzere iki aşamaya ayrılır. Oruç döneminde, su açık havada hiçbir şey yememeli veya içmemelisiniz. Yeme aşamasında ise uyarı edilecek en büyük nokta aşırı yememek için sağlıklı ve doyurucu yiyecekler yemektir. Gidip Gelen oruç yeme döneminde ne yediğinize dikkatli olmak gerekir. Yeme aşamasında fazla yemek ya da abur cubur yemek, bu yeme düzenini peşine düşüp takip etmenin tüm amacını ortadan kaldırabilir.

Aralıklı oruç: Yemeniz gereken dinç besinler

İlk olarak, oruç döneminde asla kendinizi aç bırakmamanız gerektiğini bilin. Vücudunuz bir şeyi yemek yemek için can attığında orucu bozabilirsiniz. Bu yeme düzeni ile başladığınızda, oruç aşaması vücudunuza yerinde olduğu sürece geçerlidir.

Arzu aşaması başlangıçta 8, 10 ya da 12 saat olabilir. Yeme düzenine alıştıktan sonra, oruç aşaması uzatılabilir. Ayrıca ne yediğinize dikkat etmek de oldukça önemlidir. Aralıklı oruç yeme aşamasında sadece sağlıklı yiyecekler yemek önemlidir.

Ne yediğiniz ve yeme şekliniz, aralıklı oruç tutmanın sizin için ne değin işe yarayacağını belirleyecektir. Ahenkli egzersizin, rutininizin bir parçası olduğundan kesin olun. Çalışma gerçekleştirmek daha kuvvetli, daha çevik ve fit olmanıza asistan olacaktır. Sırt ağrısı, diz ağrısı ve boyun ağrısını uzak tutacak ve kilo vermenize de asistan olacaktır.

1. Yeme aşamasında, diyetiniz ideal olarak başlıca ev yapımı yiyecekleri içermelidir.

2. çokça taze meyve ve sebze, tam tahıllar, kabuklu yemişler ve tohumlar, mercimek ve baklagiller ve diğer dinç yağ, protein, karbonhidrat ve lif kaynakları diyetinizin bir parçası olmalıdır.

3. Porsiyon kontrolü uygulayın ve yüzde 80 doyana kadar yiyin. Kendinizi aç bırakmayın. Orucunuzu bozmayı gerektirse bile acıktığınızda kendinizi besleyici yiyeceklerle doyurun.

4. Fındık gibi yağlı tohumlar, dinç yiyecekler üstüne atıştırmalıklar, mevsim meyveleri ve sebzelerle beslenin.

Dyt. Serkan Sıtkı Şahin

özel içeriğidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.