Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Kırklareli’nde keçi etinden diyet sucuk üretildi

17.02.2021
182
Kırklareli’nde keçi etinden diyet sucuk üretildi

Işyeri sahibi Ali Haydar Apaydın yaptığı açıklamada, yeni tatlar keşfetmek için çiftliklerinde yetiştirdikleri keçilerden sucuk yapmaya başladıklarını söyledi.

“Keçi etinden sucuk olmaz dediler”

Tadı azıcık mayhoş olan ve pişirilince normal bir kokusu yer alan keçi sucuğunu halka takdim etmek için önce Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde satışa başladıklarını belirten Apaydın, “Önce bu sucukları çok yadırgadılar hatta, ‘Keçi etinden sucuk olmaz’ diyen bile oldu lakin daha sonra deneyenler bizim sürekli müşterilerimiz olurken çeşitli illerden de duyan fazla sayıda müşterimiz kesintisiz sipariş veriyor” dedi.

“Kalorisi diğer sucuklardan daha düşük”

Apaydın, keçi etinin yağsız ve kalorisinin düşük olduğunu söyledi. Keçilerin doğada özgürlük beslendiği için etlerinin de doğal olduğunu gösteren Apaydın açıklamasına, “Keçi etinden yaptığımız sucukları bilhassa diyet yapan kişilere öneriyoruz. 100 gram keçi etinde 145 kalori varken 100 gram az yağlı dana etinde ise 230 kalori vardır. Bundan dolayı keçi sucuğu diyet yapan ve diyetini yarmak istemeyenler için birebir. Kalorisi diğer sucuklardan daha düşük. Keçi sucuğunun kilosunu 30 liradan satışa sunuyoruz. hemen Trakya bölgesindeki illere satışlarımız devam ediyor. Türkiye’nin bütün ilerine keçi sucuğu pazarlamayı hedefliyoruz” ifadeleriyle devam etti.

Apaydın, firmalarının HACCP, ISO 2200 ve Helal Gıda belgesi olduğunu ve ürünlerde katkı maddesi kullanmadıklarını kaydetti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.