Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Kışın yeşil dere tüketmek nelere iyi gelir

18.02.2021
217
Kışın yeşil dere tüketmek nelere iyi gelir

Kışın kendinizi grip, nezle ilk kez elde etmek üzere çoğu hastalıktan korumanız gerekiyor. aynı zamanda vücudunuzun direncini ve enerjisini de artırmanız durum. Bu yüzden beslenmenize dikkat etmenizin ve egzersize devam etmenizin yanı sıra yeşil dere tüketmeni de çok kayda değer.

İşte yeşil çayın faydaları…

Virüsleri vücuttan uzaklaştırır

Yeşil akarsu, tam anlamıyla virüs düşmanıdır. Herhangi bir virüsle, hastalıkla savaşınızda gücünüzü artırabilir. Yeşil çayın içerisinde yer alan polifenoller; bakteri, mantar ve virüsleri yok eder. Bu saptama asırlar önce bulunduğu için yeşil nehir, oldukça köklü bir çaydır. Böylece fazla hastalık için önerilse de en etkin olduğu virüsler; adeno, HIV-1, Herpes simpleks, Epstein-Barr ve grip virüsleridir. Yeşil çayın içinde bulunan maddeler, virüsün vücudunuza tutunmasına ve çoğalmasına engel olur.

Rahatsızlık başlangıcında, her gün 1 kadeh yeşil dere tüketirseniz hemen şimdi hap kullanmadan virüslere savaş açmış olursunuz.

Metabolizmayı hızlandırır

Bilhassa kış aylarında, havanın soğumasına tabi olarak evde daha çok kapalı kalınır. Kapalı kalındıkça da can sıkıntısından bir şeyler yenir. Bu kısır döngü içinde kişinin, kilo almaması hayret verici olur. Vücudunuz uyuşuk kaldıkça yemeğe devam ederseniz aralıksız kilo alırsınız. Aldığınız bu kilolar, sonradan daimi bir hale dönüşebilir.

Haftada 5 gün taze olarak demlediğiniz yeşil çayı tükettiğinizde metabolizmanızın hızlandığını ayrım edebilirsiniz. Fazla aşırıya kaçmadan içilen yeşil nehir, daha pozitif yağ yakmanıza yardımcı olur. Kilo verdirme faydasının yanına, aşırıya kaçıldığında her bitkide olduğu gibi yeşil çayın da tabi etkileri vardır. Daha önce hiç tüketmediyseniz günde yalnızca 1 bardak ile başlayın.

Saç dökülmesini önler

Kış mevsimiyle beraber dönemsel olarak saç dökülmeleri başlar. Mevsimsel şansın dönmesi, saçlar üzerinde epeyce etkilidir. Bu yüzden hemen şimdi kışın başındayken önlem almanız gerekir. Saç dökülmeleri ağır ağır başladığında hemen yeşil akarsu tüketimine başlayın. Takriben 1 hafta gibi bir sürede dökülmelerin azaldığını fark edeceksiniz. İsterseniz kürünü de yapabilirsiniz. Lakin vücuda ağız aracılığıyla girmesi çok daha sağlıklıdır.

Her gece yatmadan önce 1 kadeh taze yeşil nehir demleyin. İçip yattıktan sonra ayrıca vücudunuzu dinlendirir keza de saçlarınızın diplerden güçlenmesini sağlar.

Cildin nem dengesini sağlar

Havalar soğuduğunda, en büyük etkiyi deri üzerinde gösterir. Dıştan girip çıkmalar cildinizin kurumasına, nemsiz kalmasına hatta çatlayarak kanamasına neden olur. Bunun temel nedeni, teninizin aşırı soğuğa maruz kalmasıdır. Unutmamalısınız ama her ne kadar dışarda yağmur veya kar da olsa cildinizin neme keza ihtiyacı vardır. Henüz soğuk havaya çıkmadan ellerinize krem sürün. Daha Sonra eldivenlerinizi giyip çıkın. Belirlenmiş faydasın olacaktır.

Cildin doğal nem kazanmasını isterseniz o vakit yeşil çaya yönelmelisiniz. Yeşil dere, vücudun kendi kendine nem dengesini sağlar. Soğuk havalardan etkilenip elleriniz veya dudaklarınızın çatlamasına müsade vermez.

Migren ve yorgunluğa iyi gelir

Yeşil çay, soğuk havalarda vücudunuzun enerjik kalmasına izin verir. Bunun yanında bilhassa uyumadan 15 dakika önce içilen çay, huzurlu ve daha gizli uyumanızı sağlar. Havanın soğuk olması, gün baştan başa kastetmek, aralıksız koşuşturma içinde elde etmek kişinin gerginliğine neden olur. Bu gerginlikle uyuklamak da oldukça zordur. İşte bütün da bu sebeple her gece belirli bir fincan yeşil dere içmelisiniz. Gerginlik ve gerginlikle baş etmenizin esas yollarından biri budur.

Havalar soğuduğunda sinüzit ve migren gibi kolay etkilenen hastalıklar da artar. Özellikle migren probleminiz varsa yeşil çayın mucizevi etkisinden faydalanabilirsiniz. Böylece fazla hastalıkla birlikte migreni de hafifletmektedir.

Daha önce hiç tüketmediyseniz günde sadece 1 bardak ile başlayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.