Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Kızılcık meyvesinin faydaları neler saymakla bitmiyor!

09.12.2022
54
Kızılcık meyvesinin faydaları neler saymakla bitmiyor!

Zeytin büyüklüğündeki bu kıpkırmızı ekşi meyveler yiyenlere sağlık saçıyor!
Genelde mayhoş lezzetinden yararlanılarak şerbeti, şurubu ve marmelatı yapılan bu mükemmel meyveler bağırsak problemlerinden egzamaya dek çoğu hastalığa iyi geliyor. Sonbaharın bu özel meyvesini sizler için inceledik. İşte kızılcık ve afiyet faydaları!

Mide kanserine niçin olan pylori bakterilerini değil eder.

Kızılcık, kanser hücrelerinin büyümesini engelleyen antioksidan özellik taşır. 2-Kızılcık suyu mide kanserine niçin olan pylori bakterilerini değil eder. 3-Kızılcık suyundaki esanslar göğüs kanserini engeller. 4-Kızılcık hem kolesterole ve yürek rahatsızlıklarına iyi gelir. 5-Diş ve diş eti ilgili rahatsızlıkların ortaya çıkmasını önler.

Kızılcık çayı ishale karşısında oldukça etkilidir.

Kızılcık meyvesi genel olarak kanlı basur ve ishal tedavisinde kullanılır. İshal tedavisi için kızılcık reçetesi geleneksel bir tarifle hazırlanır. 9 adet kızılcık birkaç dilin armutla ve fındık kabuğuyla karıştırılır. Bu karışım sıcak suda kaynatılır. Ilık halde tüketilen bu kızılcık çayı ishale aleyhinde oldukça etkilidir.

Bağırsak parazitlerine ve gut hastalığına iyi kazanç.

Kızılcık meyvesi veya kızılcık yaprakları kullanılarak yapılan bir karışım egzama yarı deri hastalıklarına, bağırsak parazitlerine ve gut hastalığına iyi kazanç. Bu karışımı gerçekleştirmek için 50g kızılcığı 250ml yemeklerde ve içkilerde kullanılan alkolün içerisinde ezin. Bu karışımı 15 gün boyunca dinlendirip süzün.  15 gün sonra karışım hazır olduğunda günd

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.