Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Mankenler Gibi Hoş Bir Beden

12.04.2021
199
Mankenler Gibi Hoş Bir Beden

Konutunuzdaki hazırlayacağınız bakım mahsulleriyle yanılgısız, manken gibi bir bedene sahip olabilir ve kendinizi daha iyi sezebilirsiniz.
Dinlendirici bir banyo
Malzemeler: Taze nane + tuz
Hazırlanışı: Yarım litre suyu kaynatın ve içine on adet taze nane yaprağını atıp on dakika dinlendirin. Ardından bu suyu süzerek ılık suyla dolu küvetin içine bir fincan tuzla birlikte dökün.
Ne işe yarıyor: Nane gevşetici, dinlendirici ve soğukkanlılaştırıcı tesiri güçlü olan bir nebat. Tuz ise peeling yapma özelliğiyle cildinizi ölü ten ve hücrelerden temizletir. Ne zaman kullanmalı: Haftada bir kere ya da lüzum sezdiğiniz an.
Kuru ciltlere süt banyosu
Malzemeler: Süt + tuz + bal Hazırlanışı: Boş bir plastik su şişesinin içinde bir litre süt, bir fincan tuz ve yarım fincan balı çalkalayarak karıştırın. Ve bu köpükle bedeninizi ovun, sonra durulayın.
Ne işe yarıyor: Süt banyosu derinlemesine pakler ama epidermisin hassasiyetine hasar vermediği için cildi kurutmaz.Selülitten kurtulmak için bir hayli usule tesadüfmek olası.
Malzeme: Rezene + anason + biberiye
Hazırlanışı: Sabahları 1 litre suya 1 tatlı kaşığı rezene, bir tatlı kaşığı anason ve 1 tatlı kaşığı biberiye atın. Bu karışımı kısık ateşte 5 dakika kadar kaynattıktan sonra 10 dakika demlenmeye vazgeçin. Soğuyan karışımı gün süresince bol limonla harcayın. Selülitlerinizin yok olduğunu ya da en azından gözle görünmeyecek kadar eksildiğine tanık olacaksınız
Pamuk gibi eller için
Kuru ellere losyon
Malzemeler: Limon suyu + zeytinyağı
Hazırlanışı: Üç damla zeytinyağıyla bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı hemen ellerinize sürün. Yarım saat bekledikten sonra bir parça pamukla ellerinizi silin, ardından da yıkayın.
Ne işe yarıyor: Limon suyundaki C vitamini ellerdeki kirler üzerinde tesirli, ayrıca ölü hücreler üzerinde peeling işlevi yapar. Maskenin içindeki zeytinyağı da kuruluğu giderir ve cildi yumuşatır.
Ne zaman kullanmalı: Ellerinizin kuruduğunu sezdiğiniz her an kullanabilirsiniz.Bu esnada ten de değişir. Lavanta işte bu noktada imdadımıza yetişiyor.
Tırnaklarınızın üzerine süreceğiniz lavanta yağı aktif bir koruma sağlayarak, lafını ettiğimiz negatiflikleri yaşamanıza mani olur.
El maskesi
Maskeyi uygulamadan evvel bir vakit ellerinizi ılık suda yumuşatın. Ardından tırnaklarınızı 5 dakika süresince ılık zeytinyağı ve 1 çay kaşığı balın içinde bekletin. Sonra da zeytin yağla ellerinize ve parmaklarınıza masaj yapın.
İpek gibi saçlar
Cansız saçlara krem
Malzemeler: Yumurta sarısı + rom + adaçayı yağı
Hazırlanışı: Derin bir kapta yumurta sarısını, bir kaşık romu ve 4 damla adaçayı yağını iyice karıştırın. Bu karışımı, şampuanla yıkanan ve durulanan pak saçlara uygulayın. Takribî on dakika bekledikten sonra da ılık suyla durulayın.
Ne işe yarıyor: Yumurta sarısının saçlar üzerinde yarattığı yumuşatıcı tesir onların çok daha basit taranır hale gelmesini sağlıyor. Romun kapsadığı içki dezenfektan özelliğiyle saç tenini rahatlatıyor.Kısaca, hazırladığınız bu kremle saçlarınız daha yumuşak ve ipeksi oluyor ve tararken de hasar görmüyor.
Ne zaman kullanmalı: Bu karışımın haftada bir kere veya iki kere kullanılması uygun.
Saç maskesi
Malzemeler: 2 yemek kaşığı bal + bir limon
Hazırlanışı: 2 yemek kaşığı balı bir limondan elde ettiğiniz suyla karıştırarak saç maskenizi hazırlayabilirsiniz. Maskeyi kuru saçınıza sürüp 10 dakika beklettikten sonra saçınızı iyice durulayın. Maskenin ardından saçlarınız dolgun ve parlak bir görünüm kazanacak.
Ne zaman kullanmalı: Bu karışımın haftada bir kere veya iki kere kullanılması uygun.
Bebek gibi bir surat için
Surat için ıslatıcı maske
Malzemeler: Yumurta sarısı + süt Hazırlanışı: Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı suratınıza yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek arının. Daha sonra sırasıyla, ılık ve soğuk suyla suratınızı yıkayın.
Ne işe yarıyor: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir.Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek suratınıza yayın ve 15 dakika bekleyin. Suratınızda kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın.
Ne işe yarıyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına destekçi olur. Yoğurt ise cildi besler, ıslatır ve yağ ölçüsünü dengeler.
Ne zaman kullanmalı: Bu maske haftada bir kere uygulanabilir.
Sivilceler için karnıbahar
Malzemeler: Karnıbahar + Zeytinyağı
Hazırlanışı: Sekiz adet karnıbahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile birlikte mikserden geçirin. Karışımı, problemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak biçimde suratınıza yayın, on dakika bekleyin ve suratını ılık suyla arının.
Ne işe yarıyor: Karnıbahar yapraklarının arınıcı işlevi vardır.
Ne zaman kullanılmalı: Haftada bir ya da iki kere.
Buruşuklara karşı maske
Malzemeler: Kaymak + Elma
Hazırlanışı: Bu maskeyi hazırlamak için ceddilmiş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli.Takribî on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve suratınızı ılık suyla arının.
Ne işe yarıyor: Kaymak cildi yumuşatır, ıslatır ve cilde elastikiyet kazandırır. Buruşuklara karşı da tesirlidir. Elma ise cildin diri kalması için ehemmiyetli etmen.
Ne zaman kullanmalı: Haftada bir kere.
Yağlı ciltler için
Malzemeler: Bal + süt + limon suyu
Hazırlanışı: Bir fincan içinde bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak ölçüde sütü karıştırın. Karışımı suratınıza ve boynunuza yayın ve hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger takviyesiyle silerek arının.
Ne işe yarıyor: Bal cildi yumuşatır ve limon suyunda bulunan etkin maddelerin daha iyi emilmesini sağlar. Bu maddeler de cildin yağ salgısını dengeler, fazla yağ salgısı neticeyi oluşabilecek sivilceleri önler.
Ne zaman kullanılmalı: Lüzuma göre 10 – 15 günde bir yineleyebilirsiniz..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.