Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Mehmet Öz kilo vermenin 6 sırrını açıkladı

17.02.2021
179
Mehmet Öz kilo vermenin 6 sırrını açıkladı

HER SABAHLEYIN AYNI GIDALARI TÜKETİN

Son yapılan bir araştırma, hergün benzer gıdaları bölge kadınların, 24 saat her tarafında sıradan 100 kalori daha az tükettiğini ortaya koydu. Bunu yapmanın en iyi zamanı sabahtan saatleri. Vücudunuz gece baştan başa perhiz yapıyor ve kalktığınızda yeni bir güne hazırlanıyorsunuz. tekrar tekrar yaptığımız gibi güne yoğurt ve nehir üzümü ile enerjik bir açılış yapın. Bu ikili bol protein ve vitamine sahip ayrıca açlığınızı bastırmanıza da destek edecektir.

YEMEKLERİNİZİ HAFTALIK YAPIN

Pazar akşamları ailenin bir araya geldiği zamandır. Tüm hafta yetecek yemekler gerçekleştirmek üzere mutfağa gireriz. Genelde başlıca öğün için yemekleri sonraki bir ya da iki güne kalacak şekilde fazla yaparız. Ardındaki sonraki akşamlar için çorba çeşitleri ve yavaşça kaynayarak hazırlanan yemekler yaparız. sonradan bunları derin dondurucuya koyarız. Biz bunun için cam kapları tercih ediyoruz.

Bunları yanı sıra oldukça çok yaş sebze hazırlayıp bozdabında depoluyoruz. Bunları hafta içinde aperatif olarak mikro dalga fırında ısıtıp ya da ham olarak fıstık ezmesiyle birlikte tüketiyoruz. Fıstık ezmesi her yerde kolayca bulunabilir, besin değeri yüksektir ve tok kalmanıza muavin olur.

HERŞEYİN TAZESİNİ SATIN ALMAYIN

Dinç gıdaları ucuza harcamak birazcık yaratıcılık gerektirebilir ama USDA’nın yaptığı son araştırma, porsiyon başı fiyat analizi yapıldığında, sağlıklı bir gıda ile abur cubur yiyeceklerin benzer maliyette olabileceğini gösteriyor.

Fiyatları yükselten şey o gıdaya ulaşılabilirliktir, donmuş ya da kutulanmış gıdalar alabilirsiniz. Bunlar taze olanlarıyla besleyicilik olarak benzer değerlere sahiptir.

Hatta bir takım durumlarda daha da besleyicidirler. Normalde bir ürün hasat edilir edilmez besin değerlerini kaybetmeye başlar. Fakat dondurulmuş veya kutulanmış yiyecekler genelde tazeliklerinin en iyi olduğu sırada ambalajlandıkları için en fazla beslenme değerine sahiptir. Hem sebze, meyveleri sezonunda tüketin. Bizim stratejimiz şu oluyor: Dere üzümlerini bol ve ucuz olduğu dönemde satın alıyoruz, ardından da sene baştan başa yiyebileceğimiz şekilde derin dondurucuya atıyoruz.

Bunun için şunları deneyin: Dondurulmuş mısır, dondurulmuş yeşil fasulye, dondurulmuş kiraz, dondurulmuş böğürtlen ve kutulanmış domates.

KENDİNİZE SEVDİĞİNİZ BİR AKTİVİTE BULUN

Amerikalılar, verdikleri kiloların üçte birini hemencecik o sene içinde geri alıyor, sonraki üç veya beş sene içinde de eski kilolarına geri dönüyor.

Bunun nedeni, kilo verdikten sonradan birçok insanın eski alışkanlarına dönmesidir. Lakin keyif aldığınız defalarca yapabileceğiniz egzersizler bularak bu trendin önüne geçebilirsiniz. Bulmakta zorlanmamanız için bilgisayarınızda ya da DVD çalarınızda sevilen bir yoga videosuna eşlik edebilirsiniz ya da bir partnerle bir balo salonu veya dans okuluna yazılabilirsiniz.

BİR LOKMA TADINA BAKIN

Hayat ya her zaman ya hiç değildir. Çalışmalar gösteriyor ancak, yemekteki en büyük tatmini birincil lokmada alıyoruz. Kendinize bir lokma almaya müsade verin, bunu ağzınızda yavaşça çiğneyerek tadını alın, arkasında da yemekten uzaklaşın. bir parça pasta yerim, bunu ağzıma yayıp, temizledikten sonra diğer bir faaliyete yoğunlaşırım.

İŞİ KOLAYLAŞTIRIN

Vücudunuzu çalıştırırken fazla devingen elde etmek gerekmiyor. Yeni bir araştırma, yürümek gibi düşük yoğunluklu çalışma yapan insanların, daha kısa ama yoğun alıştırma yapmaktan daha fazlasını kazanmış olabileceğini gösteriyor. Bir adım ölçer alın, bunun ne kadar basit ve yardımsever olduğuna şaşıracaksınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.