Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Mide ekşimesi neden olur elma suyu içerseniz…

17.01.2023
173
Mide ekşimesi neden olur elma suyu içerseniz…

Mide ekşimesi çoğu kişinin kabusu olmuş bir rahatsızlıktır. Özellikle yemekten sonra yaşanan bu şart hayat kalitesini epeyce düşüren can sıkıcı bir durumdur. Mide ekşimesi sorunu yaşamış kişiler bu durumu bastırabilmek için çareyi sodada aramakta ama bazen soda bile bu derde deva olamamaktadır. Elmaelma.com olarak mide ekşimesini önleyen doğal yöntemleri sizler için hazırladık. Bunun yanı sıra mide ekşimesi niçin olur? Mide ekşimesi nedir? Nasıl geçer? gibi soruların yanıtlarını da içeriğimizin detayında bulabilirsiniz. 

Mide asidinin artı salgılanması ekşimeye neden olur

Mide ekşimesi mide asidinin pozitif salgılanması nedeniyle ortaya çıkan bir durumdur. Asidin artmasına niçin olan öyle çok faktör bulunmaktadır. Mide eksimesi yaşam kalitesini düşüren sosyal hayatı aksatan bir durumdur. Yalnızca midede bulunan asidin artı salgılanmasından değil, ruhsal sorunlar, bunalım, asap, stres gibi nedenlerde mide ekşimesine neden olmaktadır. 

Farklı Alanlara Yönlendirilmiş hastalıkların habercisi olabilir 

Mide ekşimesi ciddiye alınacak bir konudur. Bazı hastalıkların habercisi olabilir. Mesela, yemek borusu darlığı, mide çıkışı darlığı, yürek gibi rahatsızlıkların ön belirtisi olabilir. Bu gibi şikayetler yaşanmadan önce muhakak bir uzmana görünmekte menfaat vardır. 

Öyle fazla nedeni bulunmaktadır 

Mide ekşimesine neden olan pek fazla sebep bulunmaktadır. Bunlar; fazla yemek yemek yiyerek mide duvarını genişletmek, yamalı ve fazla yağlı beslenme, stres, buhran ve endişe, fena alışkanlıklar, yemeği çiğnemeden yutmak, gluten ve süt şekeri , antibiyotik ilaçların tabi etkiler

MİDE EKŞİMESİNE İYİ GELEN DOĞAL YÖNTEMLER 

 KARBONAT

Mide ekşimesine en iyi gelen doğal yöntemlerden bir tanesine karbonattır. Yapmanız gereken tek şey  karbonatı bir kadeh ılık su ile karıştırıp yemek öncesi ve sonrası tüketmektir. 

ELMA

Elma suyu mide asidini dengelemektedir. Bunun yanı sıra antiseptik özelliğe sahiptir. bu nedenle midede yaşanan ekşimenin en aza inmesine tezgâhtar olmaktadır. 

 MUZ

Muz mide ekşimesine iyi gelmektedir. Özellikle yemekten derhal sonradan tüketilen muz mide rahatsızlıklarının yaşanmasına engel olmaktadır. 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.