Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Mide felci belirtileri yanma veya şişkinlik hissediyorsanız…

14.01.2023
140
Mide felci belirtileri yanma veya şişkinlik hissediyorsanız…

Mide felcinin ne olduğunu hiç duymuş muydunuz? Arada Bir görülen sindirim bozukluğu olarak bilinen mide felci önemli sağlık sorunlarına yol açan etkenlerden biridir. Mide felci belirtileri neler? Mide felci tedavisi var mıdır? gibi merak edilen bütün soruların yanıtlarını elmaelma.com’da bulabilirsiniz. 

GASTROPAREZİ (MİDE FELCİ) BİRÇOK NEDENİ VARDIR 

Şekerin kanda yükselmesi seslenmek organların zarar almasına neden olması demektir. Ciddi işlevsel bozukluklara etraf hazırlayan diyabet midenin motor hareketlerini de yavaşlattığından kişide mide felci görülebilmektedir. 

Yaşanan yeme bozukluğu  ve hatalı ya da yamalı uygulanan diyet programları da mide felci yaşanmasına niçin olmaktadır. 

 Bir Takım ilaçların bağlı etkileri de hastalığı tetikleyebilir.

Vücutta eksilen kalsiyum da kasların yavaşlamasına neden olur. Bu kaslar arasında mide kasları da mevcuttur.

 

GASTROPAREZİNİN (MİDE FELCİ) BELİRTİLERİ NELEDİR?

Mide felcinin çoğu belirtisi vardır. Bunlar;  Mide yanması ve şişmesi, kesintisiz yaşanan mide bulantısı, ani başlayan iştahsızlık ve kilo kaybı,midede biriken besinler nedeniyle yaşanan ağız kokusu,kusma isteği ve çoğu kez gaz ağrısı gibi belirtilerdir. 

MİDE FELCİNİN TEDAVİSİ VAR MIDIR?

Mide felci hastalığında yaşanan belirtiler adeta birçok hastalığın belirtisi ile aynıdır. bu nedenle bu stil belirtileri taşıyanların hemen bir uzmana görülmesi uygun bir karar olacaktır. Bilirkişi doktor endoskopi ile mide içerisinde yaşanan işlevsel bozuklukların nedenine bakar. daha sonra midenin boşalma durumu ölçülür. Mide kasları ve sinir tetkiklerinden sonradan uzman doktor mide felcini tanı ettikten daha sonra ilaç tedavisine başlar. Bu süreçte de perhiz önerilerinde yer alan uzman hekim bilhassa mide asidinin ve duvarının sağlığı için bazı besinleri ağırlıkta tüketmeyi öğüt eder. 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.