Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Pco ve Ben Ne İlgisi Var?

07.10.2021
176
Selam kızlar. 30 yaşındayım, 4 yıllık konutluyum. 3 yıldır da çocuk istiyoruz ama nedensiz infertilite ile uğraşıyoruz. Klomen, duphaston, ovitrelle, progestan, folik asit ve vitamin yardımlarına karşın hamilelik oluşmadı hiç Ya da oluştu da tutunmadı, öğrenmiyorum Zira bazen testlerde silik çift çizgi görsem dahi adet oldum. bu arada gittiğim tüm hekimler yalnızca klomen kullandılar Bende.

neyse Rahim filmimde de tüpler sarih, problem çıkmadı ama çok hafif darlık var dendi, hani bu olasılığı -acaba çocuk tutunamıyor mu görüşü- elemiş olalım dedi hekim, ben de histereskopi oldum Ocak ayında. Çorlu‘da Tüp bebek hekimi Kahraman Ülker yaptı operasyonumu. Eşimin de sperm kıymetleri hoş ve varikosel filan yok.

şimdi gelelim pco ne ilgisi var kısmına. Ben kendimi öğrendim öğreneli adetlerim 30 günde kazanç. Kumpaslıdır başka bir deyişle. her kadının döngüsü kendine özeldir değil mi? Arada prolaktin 30 olur, o da yarım dıstinexle düşer.

histereskopiyi yapan Kahraman öğretmen İlk tetkike gittiğimde AMH kıymetime bakıp “pco olabilir sende” dedi. AMH kıymetim 4.31. Ultrasonla vajinal Tetkik ettğindeyse “çok da pco gibi durmuyor” dedi. Neyse histereskopiden sonra hakimiyete gittiğimde yapışkanlık olup olmadığına baktı, mesele yok dedi. Sonra da “artık aşılama yapalım, 3 yıl olmuş gebekik olmuyor ve pco var sende” dedi, nasıl başka bir deyişle öğretmenim filan deyince “4.31 AMH kıymetin var. Buna göre pcosun” dedi. Şaştım kaldım. Bu 3 yılda takribî 10 değişik hekime gittim, hiçbiri tüp bebek uzmanı değildi ama neticede kadın doğumcuydu ve kimse bana pco var sende demedi. 163 boyunda, 52-53 kilo biriyim. Tüm bedeller klasik olmasına karşın, yalnızca AMH kıymetine bakarak pco teşhisi konulabilir Mi? Siz ne dersiniz? var mı böyle bi gidişatla karşılaşan Veya çözüm bulan?

Bu arada histereskopi evveli hekimin istediği son analiz neticelerim şöyle:
Glukoz: 86
T4: 0,87
T3: 2,83
TSH: 1,5
Prolaktin: 35 bu dediğim gibi arada yükseliyor. Hekimler bu kadar az yükselmiş bedeli tınlamıyor dahi

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.