Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Reflüye ne iyi kazanç şeftali reflü hastalığı için birebir!

15.01.2023
521
Reflüye ne iyi kazanç şeftali reflü hastalığı için birebir!

Reflü, hayat kalitesini negatif yönde etkileyen mide problemlerinin başında geliyor. Reflü şikayetini yediğimiz gıdalar büyük oranda tetikliyor. Midede yanma, kramp ve karın ağrısı belirtileri bildiren reflüyü bazı besinlerle tedavi etmek muhtemel. Reflünün tedavisinde alınan gıdalar ve beslenme düzeni çok önemli. İşte reflüye iyi gelen 8 olağanüstü beslenme!

Kereviz

Düşük kalorili yiyecekleri reflü hastalarının her zaman tüketmesi gerekiyor. Kereviz de düşük kalorilidir ve sindirim sistemi için oldukça faydalıdır. Kerevizi haşlayarak salataların içerisinde kullanılabilirsiniz.

Yulaf

Lifli besinler, midede kolayca enzimlenir. bu nedenle sindirimi kolaylaştırır. Yemek Yemek borusundan mideye indiği anda mide kadar sindirimine başlanır.  Lifli gıdaların başında yulaf ürünleri ve yulaf ezmesi gelir. Bilhassa az yağlı süt ile tüketildiğinde yulaf ezmesi ve ekmeği ayrıca reflüye iyi gelir keza de uzun süreli tokluk hissi verir. 

Şeftali

Şeftali lif kaynağı meyvelerden biri. Sindirimi kolay ve asit içermeyen bu besini reflü hastaları öğünlerinde tercih edebilir.

Haşlanmış patates

Nişasta bakımından zengin bir beslenme olan patates, haşlanarak tüketildiğinde reflü hastalığına iyi gelir. Haşlandığı için yağ oranı ve asit düzeyi artmaz.

Muz

Reflü hastalarının tercih edebileceği meyvelerin başında muz gelir. Ph değerinin fazla düşük olması, enerji vermesi sebebiyle rahatlıkla tüketilebilir.

Lahana

İçerdiği C vitamini ve demir doğru çoğu hastalığa iyi gelen lahana, reflü hastalarının öğünlerinde rahatlıkla seçim edebileceği bir besindir. Asit oranı düşük olduğu için fazla faydalıdır.

 Brokoli

Reflü semptomlarının azalmasına tezgâhtar olan brokoli, besin değeri bakımından fazla yüksek bir sebzedir. Mide yanmasına da iyi geldiği için iyi bir alternatif öğün olabilir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.