Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Sabahtan yürüyüşünün faydaları

17.02.2021
194
Sabahtan yürüyüşünün faydaları

Ahenkli yürüyüş kalp krizi riskini benzeri yarıya azaltabilir. Dinç maddesel çalışma ve düşük yürek yetmezliği aralarında bir bağlantı olduğu için yürek hastalıkları riskini azaltmaya yardımcı olabilir. Yürüyüş, kalbinizin ve ciğerlerinizin gücünü artırarak günlük işlerinizi yorucu olmadan yerine getirme yeteneğinizi artırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıkları uzaktan tutar.

Ahenkli yürüyüş, kalbin daha bereketli çalışmasını sağlayarak yüksek tansiyona engel olabilir. Kandaki “iyi” kolesterol seviyelerini artırabilir, bu da yürek krizi olasılığını azaltır. Sabahtan erkenden aldığınız oksijen, özellikle eklemleriniz için size büyük miktarda enerji verir.

Dinç ve dinç hissettiğiniz vakit kendinize olan güveniniz artar. Yürüyüşe süre parçalamak, jurnal yaşamın stresinden uzaklaşmanın en iyi yoludur. Uyumlu olarak yürüyüş yapmak, sırt ağrılarınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Adale gelişimini teşvik eder, dolaşımı arttırır ve endorfin salınımını hızlandırır. Endorfin, kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

Yürümek size enerji verir, sizi uyandırır ve zihninizi açar. Akıl değişikliği ile ruh haliniz değişir ve fiziksel ve ruhsal bir iyilik yaşarsınız. Haftada dört kez, 45 dakikalık bir yürüyüş, beslenmenizde bir değişiklik yapmadan yılda ortalama 8-10 kilo vermenizi sağlar. Yürüyüş, kaslarınızı güçlendirmenin yanı sıra yağ yakmanıza da yardımcı olabilir.

Yürüyüş hakkında daha fazla data için buraya tıklayarak “Sadece yürüyüş yaparak daha hızlı kilo verin” yazımı okuyabilirsiniz.

Dyt. Serkan Sıtkı Şahin

özel içeriğidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.