Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Saç ekiminde sızı ve acıya son

18.02.2021
195
Saç ekiminde sızı ve acıya son

Küresel çapta gördüğü talep oldukça ciddi rakamlarla açıklama edilen saç ekimi, hastaların konforları ve endişeye kapılmamaları adına her geçen gün daha da geliştiriliyor. Erkek tipi saç dökülmesinden davacı olan kadınların saç ekimine bakışını değiştiren tıraşsız saç ekimi, iyileşme sürecini oldukça hızlandıran Sapphire Blade ve son olarak özellikle iğne fobisi bulunan hastalar için büyük refah karşılayan ağrısız uyuşturma sektörün son dönemde en fazla bahsedilen konuları aralarında yer alıyor. Peki, tü bu yenilikler bizim için ne kavrama geliyor?

Saç ekiminde sızısız uyuşma

Saç ekimi işlemlerinde anestezinin gerekliliği ve önemi göz ardı edilemez. Aralıksız çoğalan teknoloji, hastalara bu konuda kolaylıklar sunmaya ve konforu artırmaya karşın cihazlar geliştirilmesine olasılık tanıyor. Özel bir aygıt sayesinde sızısız ve iğnesiz yerel uyuşturma yaptırmak bundan böyle düş yok. Bilhassa iğne korkusu olan hastaları büyük oranda rahatlatan bu icat, iğne korkusunu tarihe karıştırmaya hazırlanıyor.

Saç ekimi işleminin konforunu arttıran ağrısız duyumsuzlaşma cihazı, içine yerleştirilen anestezik maddeyi basınçla püskürterek çabuk bir şekilde deri altına nüfuz ettiriyor. Başvuru Formu bölgesinin lokal olarak uyuşturan bu tenoloji, yalnızca iğne korkusu olan hastalarda yok saç ekimi yaptırmak isteyen herkes üstünde kullanılabiliyor.

Kadınlarda saç ekimi

Androgenetik alopesi coğrafi konumu dolayısıyla ülkemizde sık sık rastlanan problemler rasında yer alıyor. Genel kanının aksine; alopesi ve erkek tipi saç dökülmesi sadece erkekleri etkilemiyor. Ülkemizde saç ve saç derisi hastalıklarından davacı olan yanı sıra kalıcı saç kaybı yaşayan kadınların sayısı da yadsınamayacak ölçüde. Saç kaybının tedavilerle geri döndürülemediği noktada ise devreye saç ekimi giriyor.

Kadınlarda saç ekimi gerçekten oldukça tedirgin edici bir karar gibi görünüyor. Çünkü birçok kadın uzun saçlarını seviyor ve onlardan caymak istemiyor. bu nedenle tıraşsız saç ekimi, saçlarından vazgeçmeden saç kaybını telafi etmek isteyen kadınlar için en ideal alternatif. DHI saç ekimi olarak da bilinen usul yalnızca donör bölgenin (ense bölgesi) tıraş edilmesiye rahatça uygulanabiliyor. İyileşme sürecinde bölgenin öteki uzun saçlarla kamufle edilebilmesi pek çok kadının işlem sonrası bekleme süreci kaygısını ortadan kaldırıyor.

Sapphire Blade nedir

Saç ekiminin doğallığını belirleyici unsurların en önemlilerinden biri, saç foliküllerinin yerleştirileceği kanalların açılma prosedürüdür. Sapphire blade, kanal açma işleminde kullanılan safir kristalinden elde edilen özel bıçaklardır. Süre içinde keskinliğini yitirebilen çelik uçlu bıçaklar ile kıyaslandığında birincil günkü keskinliğini koruması ile tanıdık Sapphire Bladeler, kanal açma esnasında doku hasarı ve travma risklerini bertaraf ediyor.

Safir uçlu bıçaklar ile açılan kanallar kan dolaşımını ve dokunun kalitesi bozulmadığı için saç foliküllerinin yeni yerlerine daha iyi tutunmasını sağlıyor ve operasyon sonrası iyileşme sürecini oldukça kısaltıyor. Yanı sıra anti mikrobiyal özelliğe sahip olması nedeniyle enfeksiyon riskini minimuma indiriyor.

özel içeriğidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.