Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Sarımsağın faydaları hafızanın sağlıklı kalmasını sağlıyor!

30.03.2021
83
Sarımsağın faydaları hafızanın sağlıklı kalmasını sağlıyor!

Sarımsağın faydalarını bilmeyen yoktur. İnsan sağlığına epeyce yardımcı olan sarımsağın bilim insanları tarafından yeni bir faydası ortaya çıkarıldı. Biz de elmaelma.com olarak sizlere sarımsağın bilinmez faydasının neler olduğunu araştırdık. İşte sarımsağın yeni ortaya meydana çıkan bilinmez faydası… 

Lousville üniversitesi’nde bilim insanlarının yapmış olduğu bir araştırmaya göre sarımsağın yeni bir faydası ortaya çıktı.

Daily Mail’de bulunan bir haberde hafızası güçsüz olan ihtiyar insanların daha eksik çeşitte bağırsak mikrobiyomuna sahip olduklarını, sarımsak tüketerek bu mikrobiyomların çoğaltılabildiği açıklandı.

Lousville Üniversitesi’nde fareler üzerinde yapılan deneyde, çiğ sarımsak bitiren farelerin daha dinç ve daha zinde hafızaya sahip oldukları ortaya çıktı.Yapılan bütün deneyler ve araştırmalar sonucunda ham sarımsak tüketmenin Parkinson ve Alzheimer hastalığını ve us kaybını önlediği ortaya çıktı.Abdli bilim insanları bileşiğin bağırsakta tirilyonlarca mikroorganizmayı onardığını ortaya çıkardılar.

 

KAYNAK:PEMBENAR

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.