Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Selülitsiz hoş bir popo için farklı usuller

12.04.2021
207
Selülitsiz hoş bir popo için farklı usuller

Şu popoları inceltmek kadar güç iş yok. İş yalnızca ince olmakla kalsa, gene neyse. Ama bir de şu kabus gibi selülitler var kurtulunması gereken… Hoş bir popoya kavuşun!
Akdeniz bayanı olarak, en çok arkamızda çektiğimiz popolarımıza sürüklüyoruz sanırım. Üstelik, yeni teknolojiler, aralıksız araba kullanımı, televizyon ve bilgisayar kullanımı da, bu mevzudaki problemlerimizi halletmemize pek destekçi olmuyor. Ama evham etmeyin, hoş bir popo için egzersiz ve perhizin yanında da bazı, daha basit usuller var:
Selülit bandı Selülit bandı yeni bir mahsul. Üstelik de son derece iddialı bir mahsul. Üreticileri, 15 bandın, neredeyse 4 cm kadar selülit atılmasına yettiğini söylüyorlar. Selülit bandı, tıpkı nikotin bandı gibi misyon görüyor. Zira kapsadığı maddeler, tenle aralıksız temas halinde. Bantta yer alan ana maddelerden biri bol ölçüde iyot kapsıyor. Yapılan bazı araştırmalara göre, iyot, dolaşımı süratlendirerek, kan akışını artırıyor ve böylece zehirli maddeler bedenden atılıyor. Bantta bulunan bir değişik madde de kırmızı su likeni, ki bu da, rodisterol isimli etkin bir element açısından zengin.En iyi neticeler için, günde iki bant uygulamanız öneriliyor.

Zayıflama cihazı Yeni bir cins pasif jimnastik aleti. Üreticilerine bakılırsa, bu aletle çalıştığınızda 400 tane popo egzersizi yapmış kadar oluyorsunuz. Alet, enfraruj ısısı kullanarak, adalelerin gerilmesini sağlıyor, böylece poponuz forma giriyor. Gerçeğinde aletin tek yaptığı poponuzdaki adaleleri sizin için sıkıca yakalamak. Bu da, poponuza bağlanan elektrotlar takviyesiyle sağlanıyor. Bu elektrotlar, çok küçük titreşimler yaratak, adaleleri devinime geçiriyor. Buna göre, spor salonunda kullanabileceğinizden daha çok adaleyi kullandığınız iddia ediliyor. Neden olarak da beyin ve bedenin, ancak kısıtlı rakamdaki adaleyi çalıştırmak için koordine olabilecekleri veriliyor. Ayrıca, adalelerin gerilmesi, adaleleri kısaltıyor ki, bu da popoyu sıkılaştırıyor. Makinanın üreticilerine bakılacak olursa, enfraruj ısısı, beden ısısını 3 derece kadar çoğalıyor, bu da metabolizmanın yüzde 35 süratlenmesine neden oluyor. Her seans takribî 40 dakika sürüyor ve acı sezilmiyor. Adalelerin kasılması, yağ hücrelerini ayrılıyor. Bu da 10 seansta 7.5 ila 10 cm incelebileceğinizi gösteriyor.
Bio-Dermoloji Vakum masajıyla selüliti eksilten bir değişik usul de bio-dermoloji.Üstelik popoyu da kaldırdığı söyleniyor. Bio-dermoloji, bir vakum mekanizması sayesinde uygulanan bir sıkıştırma tekniği. Böyelece yağ topakları, akışkanlaşacak biçimde kırılıyor ve ya kan tarafından emiliyor, ya da lempatik sisteme geçerek, böbrekler tarafından atılıyor. Daha sonra da bio-dermoloji cihazına bağlı, elle kullanılan bir alet, popo üzerini dolaştırılıyor. Bu operasyon, lempatik sistemi akışkandan temizletiyor ve selülit üzerinde çalışmayı sağlıyor. Böylece kan dolaşımı çoğalıyor, yeni gelen kanla vitamin ve mineraller de popoya atak ediyor ki, bu da poponuzun daha hoş görünmesini sağlıyor. Bio-dermolojiyi kullananlar, tek bir seansın dahi gözle görünür bir fark yarattığını söylüyorlar.
Popoyu fırçalama Bu herhalde öğrenilen en daha önceki usullerden biri. Hatta Bridget Jones’un Günlüğü’yle tekerrür moda olması da muhtemel.Cildinizi fırçalamak, tendeki kılcal damarların kanla dolmasını ve zehirli maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Bu da, selüliti eksiltir. Evvel ayaklardan başlayıp, uzun ve düz bir hareketle fırçalayın. Daha sonra yukarıya, kalbe doğru, dairesel hareketlerle çıkın.Bu usulü, sıcak ve soğuk suyla uygulayabilirsiniz. Misalin evvel sıcak suyu açın. Sıcak su, kan cilt yüzeyine atak etmesini ve damarların genişlemesini sağlar. Bu da kan dolaşımını süratlendirir. Şimdi de soğuk suyu açın. Bu hem, gözeneklerinizi kapanmasını ve dolayısıyla da sıkılaşmayı sağlar, hem de bedenin kendini ısıtmaya çalışmasını sağlar. Bu da metabolizmanızı süratlendirici bir tesir yaratır..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.