Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Vajinal Mantardan Kurtuldum

24.10.2021
152
Merhaba değerli kadın arkadaşlarım. Senelerce merak ettiğim tüm konularda Kadınlar Kulübünden faydalandım ve şimdi ben de aynı sorundan muzdarip arkadaşlarımın faydalanması için bu başlığı açmak istedim. Yaklaşık 2.5 senedir vajinal mantar ile mücadele ediyorum. Öncesinde çok sık boğaz enfeksiyonu geçiriyor, antibiyotik kullanıyordum ve vajinamı yıkama alışkanlığım vardı. Sonunda floramı bozdum ve mantarla tanıştım. Kullanmadığım ilaç gitmediğim doktor kalmadı. Ve ilaçlar bir süre iyi hissettirse de mantarım hiç geçmedi. Çoğu yöntemi denedim ve hiç geçmeyen mantarım sonunda galiba geçti. Okuduğum yorumlarda bazı arkadaşlarımda geçip tekrarladığını okudum. Benimki bitmiyordu bile. Hatta antimikotik-antifungal(mantar karşıtı) kullanırken bile ilk başta iyi geliyor 3-4 gün sonra akıntım artıyordu. Uyguladığım yöntemleri ve kullandıklarımı tek tek yazmak istiyorum. En kısa zaman da bu hastalıktan kurtulmanızı diliyorum…
* Mantar yaşayan her kadın aslında yapması ve yapmaması gerekenleri biliyordur. Bu yüzden bu kısmı geçiyorum (vajinayı yıkamamak,naylon çamaşır giymemek vs..)
* Tabi ki önce tıp.

Ama her insan kendisinin doktorudur. Çoğu doktor malesef mantar vakalarında ilk başta aynı ilaçları verip her hastaya aynı protokolü uyguluyor. Ancak aynı doktora defalarca giderseniz artık derin araştırmaya başlıyorlar ve çoğu mantar vakası sebepsiz çıkıyor.. Kendinizi takip etmenizi ve hastalığın nüks etmesine sebep olan ya da etki eden durumları bulup ortadan kaldırmanızı öneririm. (Şekerli tüketmek, düşük bağışıklık,sabun, parfüm vs..)
* Bir çok şeyi bir anda kullandım ve aslında tek birinin değil hepsinin beraber etki ettiğine inanıyorum. Bu yüzden klasik yasakları lütfen uygulayın.
* BORAX! (Lütfen boraxı oral yoldan kullanmayın ve bir eczacıya hazırlatın) Burada okuduğum bir tedavi yöntemiydi. Ben kapsül yapıp kullanmadan önce borax içeren bir vajinal duş aldım. Bunu doktorlarda reçete ediyorlar. Hazır bir karışım olup vajina içine uyguluyorsunuz. (%50 bu etki etti diyebilirim).
* Hindistancevizi yağı + Çay ağacı yağı beraber kullandım ve vajinama sık sık uyguladım.
* Yine burda gördüğüm gümüş suyundan temin ettim. Kullananlar oral olarak içerek kullanmış ama ben sadece makyaj pamuğu ile sildim günde bir kaç kez.İçeriği lactobasil olan. Ve D vitamini de çok önemli bağışıklık için. D vitaminine baktırmanızı öneririm.
* Doktorun reçete etttiği ve artık ezberlediğim antifungal(haftada bir kez olan 200mg.) ve vajinal ovül(fitil) bir hafta her gün kullandım.
* Evde yoğurt yaptım ve içine her gün 10 damla propolis damlattım.
* Ve inanılmaz bir hızda mantarım bitti. 2.5 senedir bir gün bile gitmeyen mantar 10 gündür yok. Ve belki biraz acele ediyorum yazmakta fakat bu süre bizim ilişkimize göre benim ve mantarın arasında oldukça fazla ? Ve regl dönemleri çok etkiliyor. Özellikle bunu bekledim regl oldum bittim ve hala mantar yok. Aslında yazarken bile korkuyorum nüks edecek diye ama benim hastalığım nüks etse bile, bu 10 gündür benimle olmaması bir şeylerin fayda ettiği anlamına geliyor. Yazdıklarım belki de çoğunuzun bildiği yöntemler.. Ben de bunlarla mı geçecek diyordum birini yapıyorsam birini yapmıyordum.İnşallah tekrarlamaz. Belki benim nüks edecek ama aranızdan birilerinin tamamen bitecek.. Tüm kalbimle en kısa zamanda bu hastalıktan kurtulmanızı diliyorum. Sevgilerle..

 

.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.