Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

vajinismusu zeytinyağı ile yendim.

31.10.2021
432
merhaba dostlar bende uzun müddet vajinismusu yaşadım çok ağladım, ihtimalsiz ömür boyu safham diye düşündüm ama sonunda 11 aydır herşey yolunda.ben hiç egzersiz yapmadım, yapamam da. yapan dostları kutluyorum benimkisi yalnızca bir seçenek ben muvaffak oldum belki sizde muvaffak olursunuz diye açıyorum bu konuyu.jel de kullandım bu arada ama hiç işe yaramadı oraya değemiyordum dahi ve usuma zeytin yağ geldi ve de ilk sınamam da muvaffak oldum nasıl yaptığımı anlatayım;
bu arada vajina popo istikametinde meyillidir, dik değil alt popoya doğru giriş yapacaksınız dostlar

evvel bir duş alın kesinlikle gevşetiyor, birde benim sınamadığım ama dostlardan okuduğum birşey var belki işinize verim sıcak suyu kovaya koyup kendinizi yakmadan 20 dakika kadar vajinaya buğu banyosu yaptırıyormuşsunuz, bencede hafifletebilir orayı,sonra
zeytin yağı bir kaba koyun,rahatça uzanın, eşiniz parmağının bir tanesini orta parmak daha iyi olurevvel yağa daldırıp vajina içine girdirsin.sonra 1 parmağını çıkarıp,yağa tekerrür daldırıp 2 parmağını sınasın, iyice hem orayı yağlamış olsun hemde parmağın giriş çıkışını görünce sizde cesaret edersiniz.

nin bolca yağlı olmasına dikkat edin ki rahat olsun.eşiniz sırt üstü uyurken siz p yatık halindeyken üstüne oturup vajina ve çok hassas olan klitorisi p üstünde ileri geri yaparak sürtünün haz almaya başladıkça klasikte ıslaklık çoğalır ,yağlı olunca belki sezemezsiniz ama azıcık haz alınca p yi tutun p başını vajinada dolaştırın, hafif çukur gibi girişe hazır gibi kendini sezdirir , yerini bulunca vazgeçmeden ıkınarak itin azıcık kaymayacak kadar girdiğinde ıkınarak usulca oturun üzerine.içe doğru iterken zile basma hareketini düşünün , hani buton ziller vardır ya zile basma hareketi gibi, vajina sanki parmak, p sanki zil butonu öyle düşünün basın, durun, peşpeşe böyle yapın,yağlı olduğu için p.. kaya biliyor siz pes etmeyin. kadının üstte olması hakimiyetin sizde olması açısından iyi ama size rahat gelen istediğiniz bir pozisyonda deneyebilirsiniz.herşeyi sarihçe yazamıyoruz burda ama elimizden geldiğince açıklamaya destekçi olmaya çalışırız.allahın izniyle destekçi olabilirim.ben iki kere kullandım ve sonra gerek kalmadığını gördüm. ilkte bütün girişi sağladıktan sonra çıkartıp tekerrür p.. ye yağ sürüp tekerrür giriş sağlayın.Allah destekçiniz olsun. şayet işe verimse bana dua etmeyi unutmayın olur mu? :

anekdot: dostlar çok iyi bir kadın doğum uzmanına sordum yağın hasarı olur mu birkaç kez kullanıldığında dedim hiçbirşey olmaz vajiyi aşsınlarda ehemmiyetli olan o, olmaz ya farzet ki mantar oldu hekime gidilir o ehemmiyetli birşey değil dedi.
tek çözüm egzersiz diyen dostlar var o surattan yazma gereği hissettim, tek çözüm egzersiz değil bu yolda var, tek çözümün bu yol olmayıp egzersizinde olduğu gibi.
bu arada yanlış kavramayın egzersize karşı değilim netlikle işe yarıyor buna inanıyorum,kegel egzersizini hekimlerden duyduk öyle değil mi , bazı hekimler bizim hastalandığımıza inandırıp bazı tıbbi terimlerle baya bir paramızı alıyor, rehabilitasyon ediyor mu ediyor evet,yalnızca tek tasayı para olan hekimleri amaçlıyorum hepsi aynı değil. mesela benim gittiğim iki hekimden biri egzersiz olmadan aşamazsın dedi öğrenmem kaç milyar paranı almazsam iyileşemezsin dedi :, ötekiyi hayır dedi psikolojik oraya jel sür olur yavaş yavaş.zira onun tasayı para olmadığı için, benimde meselem psikolojik olduğu için beni hastalanmadığıma inandırmak istedi.
egzersize değil yalnızca adalelerimizde mesele filan olduğuna inanmıyorum, kegel de yağda aynı misyonu yapıyor gerçeğinde başka bir deyişle yalnızca senin oraya birşey girdiğini görmeni sağlıyor ve kegel zamanla cesaretini artırıyor evvel incesini beynin kabulleniyor sonra yavaş yavaş kalınını, ama hakikat mesele adaleler değil ; oraya değildiği an kuru olduğu için, bizim fobilerimizde ön tasarıya çıkıyor tabi o an, yırtılacak patlayacak acıyacak sanıyoruz ve beynimiz acıyı idrak edip itmemizi sağlıyor eşimizi.egzersiz işe yarıyor evet ama adalelerimizi değil bizim fobimizi yavaş yavaş yenmemizi sağlıyor.
başka bir deyişle ben egzersizin beyin adalelerini harekete geçirdiğini,yavaş yavaş beynini ikna ettiğini düşünüyorum ama sabır isteyen bir yol,göze alabilene helal olsun sonuna kadar, başka bir yolda yağ jel filan. ben neden yağ diyorum hepsini kullandığım ama en kaygan ve anlamlı o olduğu için şimdide bir manaya oturtunca yağ gerçekten anlamlı geliyor. hemde en kestirme yol. evvel bunu deneyin baktınız birkaç kere sınadığınız halde sevmediniz egzersize devam edin birşekilde kesinlikle aşarsınız buna inanın yalnızca.hakikat emel ne biliyo musunuz? ama egzersiz ama yağ yada başka yolu varsa öğrenmiyorum, oraya acı sürüklemeden birşeyler gireceğine beynini ikna etmek. ben neden ısrarla yağ diyorum en kalıcı kayganlığın yağ ile sağlandığını gördüm anlattığım gibi yapılırsada sıfır acı.dostlar lütfen ciddiye alın benim bu işte çıkarım yok neden uğraşayım asıl olmayan birşeyler, tek emelim hiç tanımadığım ama benim nasihatlerimle mutlu olmuş birsürü mutlu kadın,daha doğrusu herşey Allahtan biz ancak vesile olabiliriz.o zaman bıraksaydık şimdi hala emekliyor olacaktık.yürümenin konforunu hiç düşünmesekte şöyle durunca ne büyük nimet değil mi? peki dokunmamış mı o popomuzun üstüne düşmelerimize, herşey zamanla olur herkesin fobileri değişiktir, yapısı değişiktir, söylediğimi bütün anlamıyla yaparsanız yağ sayesinde canınız hiç acımaz ama bir tahriş vardır orda bir siğil vardır olabilir hemen pes etmek bizim tabiatımıza ters değil mi.edison pes etseydi şimdi hepimiz karanlıkta oturacaktık. unutmayın herşey sizde başlar yeniden sizde biter, insanların size hükmetmesine izin vermeyin siz bedeninize hükmedin o zaman hiç mesele kalmayacak.beyin değil midir tam bedenimize hükmeden bu rahatsızlık demeyimde kısmetsizlik de beyinde başla mıyor mu? o zaman beyinde tamamladığınız an, bitecek.

herkes okusun kesinlikle !!!!!!!!!!
burayada yazayım benzerini okumayan kalmasın
iki evre var giriş ilk mani sonra ikinci manide o duvar, tabi ikiside beynimizin oyunu.bakın bu arada herkese söylüyorum ilişki sırasında konuşmayın yağ yada kayganlaştırıcı kullanırken bu ehemmiyetli değil belki ama klasikte hem alacağınız zevki alamazsınız dikkatiniz ayrıldığı içinde ıslaklığınız anında gider.konumuza dönersek, şimdi yağı vajina içine iyi sürerseniz ki eşinizin parmağı yağlıyken, söylemiştim ya vajina içine parmağın girişini sağladıktan sonra parmakla şöyle giriş çıkış yapsın ve sonuna kadar parmak girsin kesinlikle, muhtemelse orta parmağı ve işaret parmağı,orta parmak uzun olduğu için daha ileriye doğru yağlanma sağlanır çıkarsın tekerrür yağlasın , ve hemen girdiği an zorlamayın yavaş yavaş gelgit yaparak p nin kaymasını sağlayın, o duvara geldiğinde zati iyi yağlanmışsa hiç acı sürüklemezsiniz inanın bana, orda duvara geldiğinde ıkının kesinlikle ama ben de orda bir durdum acıyacak sandım, ama baktım acı yok ıkındım ve aynı anda içe doğru ittim, iyi yağlandığı için kaydı gitti.sizde mesele filan yok moralinizi bozmayın, burda binlerce şahıs aynı kasvette bu bir mesele değil, bu cemiyetin ayıbı kavradınız mı moral bozmak yok, yağıda az sürelim demeyin bol sürün korkmayın canım zati aşırısı dışarda kalacak :

hadi yağ ile yenenleri yazmaya başlayalım artık, tabi egzersiz yapanlarda var arada neticede hepsi yağın verimini gördüğünü söyleyen dostlar:13:
:123:
1-ben : kasım 2021 ama tarihini andırmıyorum
2-brcayk
3-avesra21 haziran 2021 birde şimdi kuzumun kuzusu vaar :KK6:
4-kelebek42
5-bebekprenses
6-kocbey25
7-melisa ak egzersiz ve yağ ikilisiyle yendiği aldığımız haberler arasında :
8-gbdilek
9-gul_gul_egzersiz ve yağ
10-Denizsv egzersiz ve yağ
11-komaregzersiz ve yağ
12-koes
13-chansonn
14-lateu
15-merti
16- melihim2021
17-demir_deniz
18-pinuspinea01
19- kulis
20-karbonant
21-cbci
22-sherinem
23-haticexx
24-okayoka20.10.2021
25-mina87
26-PAMUK87
27-davetli okuyucumuz :
28-mavig
29-Merveqq
30-glshkskn geçen yıl yenmiş kendisi ancak şimdi haberimiz oldu :
31-10urser
32-gayed 26 ekim 2021
33-idi2567 28 ekim 2021 egzersiz ve zeytinyağ
34-clmclm
35-Benefsetuna03.11.2021zeytinyağ ve jel
36-LuckyLover
37-rumeeysa10.11.2021 sabırsızlıkla beklediğim dostum, kardeşim :
38-tubam 11/11/2021
39-brcmmm
40-ruyaam
41-melodika85 egzersiz ve yağyeni bildiğim için şimdi ilave ettim
42-Tutkuuuu17.11.2021egzersizleride zeytinyağ ile yapıp,eş sınamasında da yağ kullanmış4 gün egzersiz 2 kez eş denemsi = maşallah
43-cetrina 18.11.2021egzersiz ve zeytinyağ sınamaları
44-badcatgarfield ilk sınamada zeytinyağ sınamasıyla
45-omrumunsun 22 kasım 2021egzersiz ve zeytinyağ
46-2bilinmeyen 22 kasım 2021egzersiz ve zeytinyağ
47- gurbetci34 26 kasım 2021yalnızca zeytinyağ sınaması

dostlar yanlış bilgi verdiysem düzenleyin lütfen
10qwerty yağın işe yaradığını söyledi ama yağ ile mi yendi onu yazmadığını öğrenemiyorum :

unuttuklarım var öğreniyorum ama msn adını öğrenip burdaki adını unuttuklarım var :KK43: siz andırdırın

şuan deneyipte hiç olmadı diyen yok çok şükür yalnızca cesaret edemeyenlerimiz var
birde yalnızca p ye sürüp yada vajiye kendi parmağıyla sürüp eş parmağı olmadığı için yarıya kadar kayganlık sağlanıp dolayısıyla yarıya kadar giren dostlarımız lütfen eşinizin parmağıyla sürün yağı ki daha derinlere kadar yağlanmış olsun vajina.

dostlar vajinayı sabunla filan deviremeyin sakın, yağlı kalsın birakın yalnızca dışını peçeteyle silin yeter.
bir dr dan alıntı yaptım adını andırmıyorum ama dr un döl yatağı diye bahsettiği vajina bu arada,altta ki bilgileri okuyun lütfen=====>>>>>>>>>
-araştırmalara göre Türkiye ’de 18 yaş üstü kadınların yarısından aşırısının döl yolu devireme alışkanlığı var
– Bu anane anne ve değişik büyüklerden bilinerek jenerasyondan nesile aktarılıyor
– Bu ananenin emeli; gebeliği önlemek, akıntı, rahatsızlık ve koku gidermek .
– Hangi emelle yıkanır ise devirensin döl yolunun yıkanması hem emeline hizmet etmiyor hem de faize uzuvları cerahatinden dış hamileliğe ve hatta kansere kadar varan çok ciddi sağlık meselelerine neden oluyor.
Türkiye ve eşi ülkelerde döl yolunu devireme alışkanlığı çok yaygın.Bu anane anne ve değişik büyüklerden biliniyor, böylece jenerasyondan nesile aktarılarak varlığını sürdürüyor
Döl yolunu yıkayanların büyük çoğunluğu yıkamada sadece tazyikli veya tazyiksiz su, ya da sabun ve su kullanıyor. Çok az bir kısmı ise, bu emelle satılan içine muhtelif kimyeviler ve parfüm katılmış olan hazır çözeltileri kullanıyorlar.
kadınlar genellikle cinsel birleşmeden sonra, ban.yo veya boy abdesti sırasında, adet görme sonrasında,bazı cinsel uzuv şikayetleri olduğunda veya tuvalet sonrasında cinsel uzuvlarını deviriyorlar. Yıkamaya mazeret olarak bir hayli neden ileri sürülüyor. Bunların başında cinsel ilişkiden sonra arınılmak, hamile kalmamak ve cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak geliyor. Bunların hepsi yanlış bilgilenmeye sabrediyor. Zira döl yolunu yıkamak bu emellerin hiçbirine hizmet etmiyor. Aksine döl yolunu yıkamak bir hayli sağlık meselesine neden oluyor.

Döl yatağı yıkamanın değişik sebeplerinden biri de döl yolu akıntılardan ve kokularından temizlemek. Bu da çok hasarlı bir devireme zamanı ve bahanesi. Zira döl yolu akıntısı ya da makûs koku var ise, burada cerahat var demektir bu vaziyette döl yolunu yıkanmak daha da sakıncalıdır.Bu vaziyette döl yatağını yıkamaktan derman ummak yerine gecikmeden kesinlikle bir hekime müracaat etilmelidir. Döl yolu pakliği emeli ile satılan eriyikler hekim teklifi olmadan netlikle kullanılmamalıdır. Döl yolunu arınmanın en tehlikesiz yolu onun kendi kendini arınmasına fırsat verilmesidir.
Hangi emelle olur ise olsun döl yolunun su veya başka bir akışkan ile yıkanması döl yolunun kimyevi yapı ve balansını bozuyor. Döl yolunun kimyevi yapısı ise bulaşıcı hastalıklar açısından son derece ehemmiyetlidir. Bu yapı bozululur ve döl yolunun kendi kendini koruma meknizması bozulmuş oluyor. Buna ilaveten döl yolu devireme sırasında buraya mikrop taşınmış oluyor. Bu iki etken birleşince döl yolunun iltihaplanması kolaylaşmış hatta kaçınılmaz oluyor. Bu cerahat rahim ağzı ve içine hatta tüplere erişerek çok ciddi enfeksiyonlara yol açabiliyor. Tüm araştırmalar sık sık veya kumpaslı olarak döl yolunu yıkayan kadınlarda faize uzuvları cerahatlerinin %70-80 oranında daha sık görüldüğünü gösteriyor. Kumpaslı. Bu enfeksiyonlar zamanında rehabilitasyon edilmez ise hayati risk yaratabiliyor ve kısırlığa neden olabiliyor.
Döl yolunu yıkamanın mahzuru saadece enfeksiyon ya da istemsiz hamilelik ile de hudutlu değil.Bu sebeple de kadınlar her ne sebeple olursa olsun döl yataklarını devirememelidirler.alıntıallahın izniyle meyil mevzusunda işinize verim dostlar, p dik değil işte böyle popoya doğru meyilli girecek.

buda vajinanın kastığımız zaman ki hali ama p nin meylini görmeniz için bu fotoğrafları buldum

cinsellik-vajinizm.jpg
cinsellik-yuzeysel-agri.jpg
cinsellik-derinde-agri.jpg

dostlar birde pozisyonla ilgili bir link paylaşıyorum absürt sapan bir site değil merak etmeyin ama asıl insan fotoğraflarıyla göstermişler hem daha anlaşılır olacağına inandım o surattan kusura bakmayın lütfen, kazara buldum bu sayfayı allahın izniyle işinize verim,

üstten 9.Kızlık çeperi olmasaydı ufak yaşta kakasını ve çişini altlarına yapmaları veya öğrenmeden vajinalarına parmaklarıyla değmeleri bu çocuklar için büyük risk teşkil edecekti. Karın çeperine erişebilecek mikroplar ciddi meselelere yol kalemtıraşından bir hayli kız çocuğu ergenliğe dahi erişemeden can verecekti. Bu bakımdan kızlık çeperi kadının genital bölgesini dış etmenlere karşı gözeten bir manidir ve bu emelle yaratılmıştır. Fakat bizim cemiyetimizde dahil olmak üzere bir çok cemiyette kızlık çeperi bekaretin, el dokunmamışlığın sembolü olmuştur.”

birde bir dostla konuşmuştuk o mailde yazdıklarımıda aynen buraya kopyalıyorum belki işinize verim birşey bulabilirsiniz diye, belki aynı şeyleri tekerrür etmiş olabilirim ama dahada pekişsin istiyorum.

canım vajinismus zati eşiyle beraberliğe izin vermeyen kadınlara söylüyorlar , başımıza gelmeden ne olduğunu bizi öğreniyor muyduk, dr bana vajinismus değilsin sen dedi bir taneside konuşmalarımla yalnızca tetkik etmeden 10 seans verdi, ikiside uzmandı birisi para peşindeydi ötekiyi vajili değilsin diyerek beni hafifletmek gayesindeydi diye düşünüyorum, reeline bakarsan vajinismusun safhaları varmışya o safhada nedir biliyor musun? hepsi öykü, senin fobilerinin aşırılığı, bak canım çeperden bahsedeyim sana çeper vajina girişinden yalnızca 1.5 -2 cm geride ve zati ortasında delik olan bir yapıya sahip,parmakla sınadığında parmakların ince olduğu için tek parmakla sınadığında parmaklar deliğin ortasından geçer gider karşıya ama p kalın olduğundan delik ufak kaldığından geçmeye çalışırken yırtılacak ama sanılan gibi bir acı ve kan bekleme zira iki damla kan ve şayet ki yağ ile yeterli kayganlığı oluşturursanda acı sezmeyeceksin, ben yağı silmek için peçeyle sildiğimde başka bir deyişle kanı öyle gördüm ve p yi dik girdirmeye çalışma alt doğru başka bir deyişle senin popon varya ona doğru meyilli iteceksin, bu arada sana şunu söyleyim girişte acı var diyenlerin hepsi süratli davranıp dik itmeye çalışanların kusuru, sana önerim ben hiç acı sezmedim zeytinyağı iyice sürdüğümde, ama üstte anlattığım gibi yaptığımda ıkınarak yavaş yavaş kendimi dinleyerek devam ettim, bak öne doğru meyilli olursan hani gönderdiğim fotoğraftaki gibi o zaman zati p ıkınma dayanağıyla yerini buluyor, afedersin p yi yakala ve kaydığı için elinle öyle vajinanın orda dolaştır evvelinde de şunu yap tatlım p yide yağladın ya hani sonra üstte eşinin afedersin p sinin üstüne p kendi halinde yatay bayağı duruşundayken otur ve klitoris varya hani şu afedersin ufak abdest çıkışı orasını filan p nin üstünde sürtün canım azıcık klasikte bu ıslaklık getiriyor zira klitoris uyarılmaya çok müsait haz aldığını sezdiğinde p yi yakala ve zati p nin ucunu afedersin vajina kısmına gezdirdiğini sezersin deliği oraya koy ve azıcık elinle tutarak ıkın.bak yerini bulana kadar sına bırakma olur mu.şimdi sana şunu söyleyim parmağından yüzüğünü çıkarmak istersin hani parmağın sanki daha kalın gibi çıkmaz yüzükte biz uğraştıkça kıpkırmızı eder parmağımızı, işte p ile kuru kuruya uğraşırsan tahriş olur ve acır, yüzük sanki parmağımızda geliştikçe gelişir bir cinsli çıkmaz, biz bir sabun süreriz yada krem sanki az evvelki yüzük gelişmiş genişlemiş gibi çıkar kolayca değil mi? işte p aynı biçimde kayganlık olunca rahatlıkla girecek.deliğin minikliğine gelince tatlım orası klasikte elastik ve açılmaya müsait biliyosun ordan bebek çıkıyor 4 kilo düşün başka bir deyişle afedersin p ondan geniş değil ya, ama biz kendimizi kasınca orası sanki kapı duvar oluyor.bak canım ıkındığında kendini kasamayacaksın ve orası açılacak, geç ayna karşısına, poponu vajinanı gorebileceğin kadar havaya kaldır, korkma hiç, vajinana o deliğin olması gereken yere bak, deliği görebiliyor musun, sonra ıkın canım ve ıkındığında orda bir ufacık delik belirecek tamam mı ordan şunu anla ıkınınca vajina p girişine hazır o kadar genişleyebilecek. şimdi delik ufak p büyük sana onuda söyleyim bak canım, afedersin ama popo deliği nasıl ufacık değil mi, peki çok özür dilerim dışkı p den de kalın bazende ince oluyor değil mi? nasıl rahatça çıkıyor değil mi işte biz korkupta kendimizi kasmıyoruz ve esniyor, aynende yeniden ufacık haline dönüşüyor kapanıyor değil mi? bunları düşün.Bu da kızlık çeperinin fazla sert veya fazla damarlı olmasından kaynaklanır. Kanama ölçüyü fazla değilse, her ilişkide oluşan kanama kısa zamanlıysa kaygılanacak bir gidişat yok.

peki neden çok kanıyor diye anlatılırdı daha öncekinden bu yana?
zira dostlar hani hep denir ya eşin seni beklerse ağrı az olur yada sezmezsin ama seri ederse canın yanar diye, işte kadın bütün olarak fobiden kendini veremez ve o kaygan akışkandan yeterince gelmez, ama erkekte beklemez seri ederse, kuru kuru zorlayınca haliyle tahriş olur, canı yanar kadının, birde ilk girişte de aniden güçlerse yanlış güzergahlara bu kere vajinada doku yırtıkları mı denir, o biçimde yırtılmalar oluyor ve haliyle fazla kan geliyor, daha öncekinden bu yana anlatılan çok kanıyor muhabbeti bu dostlar, o gelen kan çeperden değil doku yaralanmalarından kaynaklanır.herkesin çeper yapısı değişiktir tabi çok kalın ve damarlı çeperlerde vardır çok ender görülsede yeniden yağ sürdüğünüzde yeterince kayganlık sağlandığı için ve aniden zorlamadığınız için,gayet acısız ve kolay bir ilişki olacaktır.
DOSTLAR BUDA 3 ebatlı pozisyon videoları tabiki animasyon allahın izniyle bunlarda verimli olur işinize verim.yalnızca verdiğim linklere bakın başka uzantılara sayfalara tıklamayın absürt sapan videolara girmesin.
bu arada 4.14 den itibaren özellikle güzelinize gideceğine inandığım bir video da paylaşıyorum

bu arada bu videoda birde şöyle söylüyor 5.15 e dikkat edin bazı dostlar diyor ya hani vajina asidik yağ alkalik filan diye, erkek spermlerini kapsayan akışkanda alkalik özellikte şayet ki vajina yapısını bozsa o akışkan bozardı öyle değil mi ben bunu kavrıyorum, bence dr unda söylediği gibi zeytinyağ natürel olduğu için çekinmeden kullanılabilir diye düşünüyorum.

LÜTFEN DOSTLAR ERTELEMEYİN!!!
BAŞARISIZ OLMAK HİÇBİRŞEY YAPMAMAKTAN DAHA İYİDİR, ZİRA HİÇBİRŞEY YAPMAYAN İNSAN, NE YAPABİLECEĞİNİ BİLEMEZ; AMA BAŞARISIZ OLAN BİRİSİ , NE YAPMAMASI GEREKTİĞİNİ İYİ ÖĞRENİR…bu lafı biryerden dinlemedim ama böyle bir tümce kurulmuştur gibi bir his var içimde :KK1:

bu arada dilatörleregzersiz aparatlarıile alakalı bir alıntı ilave ediyorum
değişik sayfada arada kaybolur gider diye burayada ilave ediyorum
“Yaygın görüşe rağmen, vajinismus rehabilitasyonunda dilatör kullanımı, vajinal dokuyu ya da vajinal sarihliği ‘esnetmek ’ değil, kadınların pelvik tabanları üzerinde hakimiyet sahibi olmalarına dayanak etmektir.Halbuki giriş meseleleri pelvik tabanin istemsiz sıkılığından kaynaklanan meselelerle irtibatlıdır. Dilatör kullanımı klasikte ‘genişletme ’yi odaklamadığından ‘vajinal dilatör ’ adı yanlış bir adlandırmadır. Bu sebepten dolayı bazı uzmanlar onlardan vajinal eğiticiler ya da aralayıcılar olarak laf eder. Dilatör kullanımına seçenekler de vardır ancak uygulamada kadınlar zorunlu pelvik taban egzersizlerini bitirme mevzusunda dilatörlerin en kolay aletler olduğunu görmüşlerdir.”

EŞİ ERKEN BOŞALMA MESELEYİ YAŞAYAN DOSTLAR, SIKINTI ETMEYİN ZAMANLA DÜZELİR, VAJİLİ KADINLARIN EŞLERİNDE GÖRÜLÜYOR BU GENELDE VE DAYANIN ONURUNU KIRMAYIN SAKIN, BİRDE ŞU LİNKTEKİ YAZIYI OKUYUN DERİM…BU MESELEYİ NERDEYSE HEPİMİZ YAŞADIĞIMIZ İÇİN PAYLAŞMAK İSTEDİM…

http://www.doktornevra.com/cinsellik/erken_bosalma.asp

Sağlıklı Cinsel YaşamErken boşalma meseleyi Kegel egzersizi ile önlenebilir mi?

Erken boşalma, cinsellikte en sık karşılaşılan problemlerden biridir. Zaman içerisinde büyük bir tabu haline gelmiştir. Özellikle erkekler arasında çok sık dile getirilmese de çok büyük oranlarda karşılaşılan erken boşalma meseleyi ise sanıldığı üzere çözümü çok güç bir problem değildir.

Erken boşalma meseleyi, ulus arasında cinsellik dışında başka bir şeye odaklanma, bazı geciktirici kremler kullanma gibi usullerle çözülmeye çalışılsa da erken boşalma meselesini çok daha uzun vadeli ve kesin çözümlerle halletmek muhtemeldir.“Pelvis tabanı egzersizi” olarak da öğrenilen Kegel egzersizi, bugün Kegel adaleyi olarak da öğrenilen bir adalenin güçlendirmesini direnir.

Gerçeğinde hamile kadınların doğumunu kolaylaştırmak için geliştirilen Kegel egzersizinin zaman içerisinde erkeklerde de tesirli olduğu ve erkeklerin erken boşalma meselesine çözüm olabildiği keşfedilmiştir.

Hangi adaleyi çalıştırmalısınız?

Kegel egzersizi oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. Sadece hangi adale gruplarını çalıştırmanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Bu adaleleri bilmek için idrarınızı yaptığınız sırada idrarınızı tutun ve yakalamak için kullandığınız adalenin hangisi olduğunu kavramaya çalışın. Geliştirmeniz gereken pelvis tabanı adaleyi, bu kastır. Bunu yaparken karın ve kalça adalelerinizin hür olduğundan emin olun.

Nasıl uygulanır?

Kegel egzersizini yevmiye yaşamınızı hiçbir biçimde yasaklamadan uygulayabilirsiniz. Rastgele bir şeyle ilgilenirken bile Kegel egzersizi yapmak muhtemeldir. Evvelden tanımladığınız pelvis tabanı adalenizi 3-10 saniye vakitle adalenin ve bir müddet ara verin. Bunu arka arkaya 5-10 kez uygulayın.artık teknisyenler bırakalım diyor olmayacak. edison biz hiç yol katetmedik diyemezsin diyor teknisyene, biz ötekilerinden 2000 adım öndeyiz, ampule gitmeyen 2000 yol bulduk. ve sonunda başarıyor.zira yapacağına inandığı için, ve sen inanırsan herkesi inandırırsın.

birde şu takıldığınız yer varya hani duvar;işte o sıkışma sezdiğimiz yer beyin adalelerine bağlı gerçeğinde :, ne kadar kendini rahat vazgeçersen o kadar kolay, ıkınırken sıkamıyorsun zati o adaleleri o surattan oraya geldiğinde de ıkınırsan afedersiniz büyük abdest yapar gibi işte o zaman olur.

ara verdim başa döner miyim?
başa sarmak diye birşey yok, sen katettin o kadar mesafe ,hayal kırıklığına uğrayacak da birşey yok ki, bir yere giden birsürü yol vardır biri olmaz öbürünü sınarsın, bu senin hazır sezmenle ilgili, olmayacak dersen olmaz zira cesaretin yoksa mücadelede sarfetmez hemen pes edersin.

EK:Arkadaslar uzun vakittir giremiyordum siteye ve o zamanlar ne bulsam belki birilerine faydasi olur diye ilavelerdim konuya.yazik ki verdigim linkler hep gitmiş çok üzüldüm.allahın izniyle tek medyaya yazimda faydali olur.kolay gelsin allahın izniyle vajinismusu yenmeyen kalmaz.

 

.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.