Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Yalnızca 30 günde yaza daha ince bir belle girebilirsiniz

18.02.2021
187
Yalnızca 30 günde yaza daha ince bir belle girebilirsiniz

Yaz aylarının gelmesiyle fazla kilolarımızdan kurtulmak için birar daha fazla herekete geçebiliriz. Bilirkişi kontroluyle beraber daha fit ve ince bir belle bunu bşarabilirsiniz.

Basit planklar uygulayın

Plank hareketi vücudunuzdaki her kasın çalıştığı en kolay hareketlerden biridir. Gün içinde veya akşam eve geldiğinizde televizyon izlerken minik sürede planklar vücudunuzu yaza hazırlamanın minik bir adımı olabilir. İlk gün 30 saniye ile denemeye başlayın ve eğer yapabiliyorsanız her seferinde 10 saniye daha ekleyin. Bu egzersizi her gün üç defa yapmaya çalışın.

7 ile 8 saat arası uyku tatmin edici

Çabuk form elde etmek bazı alışkanlık değişikliklerini gerektirir. Her gün yeterince uyuduğunuzdan kesin olun. Çok eksik uyku, iştahınızı doyurmaya tezgâhtar bir hormon olan leptin seviyelerini azaltır. Wake Forest araştırmacılarına göre, beş saat ya da daha az uyuyan kişiler iki buçuk kat daha pozitif göbek yağına sahip olurken, sekiz saatten artı uyuyanlar bundan biraz daha azına sahip oluyorlar. Bu saat size çok geldiyse uyumlu uyku saati kurabilirsiniz.

Atıştırmalıklarınızı değiştirin

Bir şeyler atıştırmadan duramayan biriyseniz bunlar yerine patlamış darı tüketmeye başlayın. Fazla az yağda ve çok eksik tuzla pişirilen patlamış mısır keza lif kaynağıdır ayrıca de size diğer abur cuburlardan daha eksik kalori sağlar. Mısırınızı tatlılaştırmak için ona tarçın ya da pul biber gibi yağ yakıcı baharatlar ekleyebilirsiniz.

Bacaklarınızda ve karnınızda yanmalara tedbirli olun

Günler içinde düz bir karna sahip olmak istiyorsanız, bunun için çalışmaya ve yanmayı hissetmeye hazırlanmış olmalısınız. Uzmana danışarak yapabileceğiniz yakıcı hareketler karoser hatlarınızı çok daha akıcı ayla getirecektir.

Her yemekten önce su için

Yükselen hava sıcaklıkları göz önüne alındığında, önümüzdeki aylarda normalden daha fazla su içmeniz beklenir. Bu aylarda dikkat etmeniz gereken en kayda değer şey her yemekten önce bir bardak su içmiş olmanız.

Yulafınızı meyveyle yiyin

Kahvaltıda yulaf tüketen insanların daha uzun zaman yaşadığını ve bu şahısların genelde yulafı daha da besleyici ışık halkası getirmek için zaten proteinle paketlenmiş bir yemeğe birazcık çilek ve fındık atmayı denediğini göstermiştir. Ek bir yardım için üzerine biraz tarçın serpebilirsiniz.

Şeker alımını belli

Yediğiniz şekerin miktarını azaltmak, bilhassa de sağlığa zararlı olarak eklenen bu şekeri daha fazla lifle başkalaştırmak ince bir bele sahip olmanın en süratli ve kolay yollarından biridir. Liften bahsetmek icabında, sebze tüketimi bu süreçte önerilebilir. Havuç, biber ve brokoli gibi sindirilebilir sebzeler, lif ve diğer bir dizi vitaminle doludur ve bunları püre haline getirirseniz sizin için bir besin kaynağı haline gelir.

Yürüyüş yapın

Havanın ısınmasıyla birlikte, yürüyüşe ya da koşuya çıkmak fazla daha zevkli olabilir. Ama yürüyüş ya da koşu sırasında hızınızı değiştirmeyi unutmayın. Yapılan bir araştırmada yürüyüş sırasında hızlarını değiştiren kişiler, stabil hızda hareket edenlere tarafından daha artı göbek yağı kaybettiler.

Stresten kaçın

Gerginlik, kortizol denen bir hormonun salınımını tetikler ve düşük kan-üzüm şekeri seviyeleri, vücudunuzu yağ depolamaya zorlar bu da aç hissetmenize neden olur. Odaklanamamak ve fikir karışıklıkları da göbeğinizin varlığına büyük bir sebep oluşturabilir.

Mısır gevreği yerine yumurta tüketin

Güne darı gevreği yiyerek başlamak değin basit bir şey yoktur. Süre kaybınız olmaz ve tez yiyip evden çıkabilirsiniz. Fakat darı gevrekleri genellikle şeker içerir ve normalde almanız gerekenden daha pozitif kalorili olabilir. Bunun yerine haşlanmış yumurta tercih edebilirsiniz. Çok Iyi bir protein kaynağı olduğu için sizi uzun süre tok tutacaktır.

Uyumlu yoğurt yiyin

Ara öğün olarak ya da fazla pozitif acıktığınızda tarçınlı, pul biberli ya da meyveli yoğurt yemeyi deneyin. Yoğurttaki protein miktarı size kilo vermede muavin olacaktır Keza en muhtemel epeyce yoğurdunuzu evde kendiniz mayalayın.

Ne değin yediğinizi anekdot alın

Anekdot olmak ne kadar kalori aldığınızın da haberdar olmanızı böylece yediklerinizde daha tedbirli olmanızı sağlar. Bir ay her tarafında yediklerinizi not almanız size bu süreçte hedefinize ulaşmada yardım verebilir. Ayrıca neyi ne değin yemeniz gerektiğini de unutturmaz.

Sofralarınıza elma sirkesini de ekleyin

Biyoteknoloji ve Biyokimya’da yayınlanan bir çalışmaya tarafından, her gün elma sirkesi harcamak kilo kaybına, azaltılmış karın yağına ve düşük kan trigliseritlerine yol açabilir.

Tam tahıllı ürünler tüketin

Beyaz pirinç, beyaz makarna ve beyaz un gibi rafine malzemelerin aksine, bütün tahıllar satiatin ile doldurulur ve kan şekerinizi ve kilonuzu olumsuz yönde etkilemez.

Badem tüketin

Salata hazırlarken ya da yoğurt yediğinizde, tabağa biraz badem ekleyin. Badem yalnızca yemeğinize hoş bir tat vermekle kalmaz, bununla beraber yüksek protein ve lif içeriğiyle de kilo kaybı için idealdir.

Dans edin

Dansı da bir egzersiz olarak düşünebilirsiniz, vücudunuz ayrı düzlemlerdeki bütün ayrı yönlerde hareket etmeye zorlandığından, vücudunuzdaki her kasın çalışmasını sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.