Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Yanakta sivilce neden çıkar cep telefonu ile ilgili olabilir!

30.03.2021
68
Yanakta sivilce neden çıkar cep telefonu ile ilgili olabilir!

Geçmeyen, aralıksız sayıları artan sivilceler niçin olur diye merak edenler Cildiyeci Anjali Mahto’nun açıklamaları sizi şaşırtabilir. Eğer sizin de yüzünüz birbiri ardına meydana çıkan sivilceler yada kırmızı sivilce izleriyle doluysa ve kullandığınız kozmetik ürünler ve doğal yöntemler işe yaramadıysa telefonunuza bir bakmanızı öneririz. Çünkü ciltte reaksiyonları hızlandıran en yaygın niçin kullandığımız cep telefonları.

Dr. Mahto, yüz, sırt ve göğsün vücudun azami yağ üreten salgı bezlerinin bulunduğu yerler olduğunu söyledi ve şöyle devam etti:

“Niçin yüzümüze, sırtımıza ve göğsümüzü noktalıyoruz? Çünkü burası azami yağ üreten salgı bezlerine sahip olduğumuz yerler. Bilim bize bunu anlatıyor. Ve sivilcelerin meydana gelebileceği belirtilmiş alanlar, dış faktörlerle aracısız ilişkilidir.”

Alında çıkan sivilcenin nedenleri neler?

Mesela alında meydana çıkan sivilceler şekil verme sırasında saça uygulanan ağır balmumu içerikler ve spreylerin sonucu oluşabilir. Bu pomat aknesi diğer adıyla akne kozmetiği denen durumlara niçin olur. Kullanılan saç şekillendiricileri ciltteki gözenekleri tıkar ve sivilce yaratır. 

Yanakta neden sivilce çıkar?

Bir yanak üzerindeki lekeler, ısı ve tıkanma ile kombine edilmiş lekeli bir ekran yüzeyinin yağ bezlerini harekete geçirebilen cep telefonu kullanımı ile ilgili olabilir. böylece, telefon ekranınızın her zaman mümkün olduğunca temiz tutulmasını temin etmek önemlidir.

Çene ve boyunda meydana çıkan sivilcenin nedeni dış faktörler!

Çene ve boyunda çıkan sivilcelerin de yaygın nedeni dış faktörler olabilir. Boyunda kesintisiz yüksek yakalı giysilerin giyilmesi, çoğu kez yıkanmayan fularların takılması yağ bezlerinin fazla çalışmasına ve sivilcelenmeye niçin olabilir. Çenede meydana çıkan sivilcelerde ise suçlu ellerimiz olabilir. Zira yüzümüzde en fazla ellediğimiz yer çenemiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.