Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Yüzgerme Estetiği Nasıl Hakikatleşir

05.04.2021
191
Yüzgerme Estetiği Nasıl Hakikatleşir

Surat Germe Estetiği
İnsan suratında stres, yer çekimi, sigara ve güneşin negatif tesirleri yaş ilerledikçe sarkma ve buruşukluk ile ortaya çıkar, ayrıca surat kemikleri incelir, hacim kaybeder; Adaleler cılızlar, rahatlar ve yer çekiminin tesirine yenik düşerek sarkmaya başlar; Yağ dokusu cılızlar, eksilir ve incelir ve bu surattan üzerindeki ten bollaşır, buruşur, elastikiyetini yitirerek tüm yumuşak dokular ile beraber sarkma yapar. Bu mekanizma ile yüzdeki sabit çizgiler ortaya çıkar. Öbür taraftan mimik adalelerinin senelerce çalışıp üzerindeki ten kıvrımların besbellileşmesi ile devingen çizgiler de ortaya çıkar. Surat germe harekâtı, ilerleyen yaşın bu cins tesirlerini ortadan kaldırmaya müteveccih yapılan face lift operasyonudur. Surat germe harekâtı ile beraber göz kapaklarının gerilmesi, çene altına liposuction, yağ ve doku injeksiyonu ve Nd-Yag lazer ile uygulamalaı yapılabilir.
Surat, anatomik olarak üç değişik bölgeye böler. Üst surat, şakak bölgesi, alın ve kaşları içerir, bu bölgeye uygulanan teşebbüs üst surat germe operasyonudur. Orta surat, yanak ve üst dudak bölgesini kapsar, bu bölgeye uygulanan teşebbüs orta surat germe operasyonudur.

Her bir bölgeye tek tek ya da bir arada cerrahi teşebbüs uygulanabilir.
Üst surat germe, kaşları kaldırmaya, alın ve şakak bölgesini germeye müteveccih olarak yapılır. Banal operasyon tekniği ile saçlı bölgeden her iki kulak kepçesinin arasındaki mesafe kesilir, alın teni sıyrılarak gerdirilir. Bu teknikte operasyon izi saçların içinde uzun bir çizgi olarak gizli kalır. Cilt bolluğu olmayan hadiselerde endoskopik teknik kullanılır ve saçların arasında 2 cm uzunluğunda 4 adet kesi ile operasyon asıllaştırılır.
Orta surat germe harekâtı, yanakların sarkıklığını gidermeye ve yanak tenini germeye müteveccih olarak yapılır. Operasyonun kesisi kulak dibi hatlarından yapılır, bu sayede görünür bir iz kalmaz. Cilt bolluğu olmayan hadiselerde endoskopik teknik uygulanır ve izler yalnızca saçlı ten içinde 2 cm uzunluğunda saklı kalır.
Boyun germe harekâtı genellikle orta surat germe harekâtı ile bir arada uygulanır. Boyun germe harekâtında yapılan operasyon kesisi kulak arttan saçlı tene doğru uzatılır. Boyun teni ve adaleleri hürleştirilerek yukarıya doğru asılır. Boyundaki sarkma ve buruşukluklar giderilir, çene açısı keskinleşir, gergin bir boyun görünümü kazandırılır.Hastanede kalış süresi 1 gündür. Operasyonu takip eden 2 gün süresince surat, hafif baskılı bir sargı ile sarılır. Operasyondan sonra surat bölgesinde sızı, gerginlik hissi, şişlik, morarma ve ten yüzeyinde miskinlik gibi şikayetler olabilir. Sızı rahatsız edecek şiddette olmaz ve sızı kesici ilaçlar ile rahatlıkla hakimiyet altına alınabilir. Şişlik ilk birkaç gün içinde süratle eksilir, geri kalan ve dikkat toplayacak kadar besbelli olmayan hafif şişliğin kaybolması ve cildin surat üzerine bütün olarak oturması takribî 4-6 ay sürer.
Operasyondan 1 hafta evvel, mimik adalelerinin hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan devingen çizgilerin tekerrür oluşmasını yasaklamak ve bu adalelerin operasyon evveli hafiflemesini sağlamak üzere botox uygulaması yapılır.

Yafta Surat germe operasyonu suratın hangi bölgesinde işe bereket? Kimler surat germe operasyonu yaptırabilir? Mini Face Lift nedir? Surat germe operasyonu sonrasında iz kalır mı? Surat germe operasyonunun tehlikeleri var mı? Surat germe operasyonundan sonra günlük hayata ne zaman dönülebilir? Surat germe operasyonunun tesiri ne kadar sürer? Surat Germe Estetik Operasyonu

.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.