Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

30 yaşından sonradan uzak durulması gereken gıdalar

18.02.2021
242
30 yaşından sonradan uzak durulması gereken gıdalar

Dinç beslenme her yaş için çok önemli. Özellikle günümüz dünyasında hızlı yaşayıp seri tüketmenin yaygınlaşmasıyla, beslenme alışkanlıkları daha da tartı kazandı. Gençliğin verdiği enerjiyle daha kontrolsüz olan yeme-içme, 30’lu yaşlardan sonra negatif sonuçlara sebep olabiliyor. Uzmanlar bu yaşlardan sonra tüketilmemesi gereken yiyecekleri açıkladı.

Aromalı yoğurtlar

Yoğurt özellikle bu yaşlarda bol bol tüketilmeli. Ama aromalı yoğurtlar, içerisindeki şeker nedeniyle tüketilmemeli.

Hamurlu kahvaltılar

Son bulgulara kadar, günlük kalorilerinin yüzde 17 ila 21’ini şekerli gıdalardan bölge insanların yürek hastalığından ölme riskleri, kalorilerinin yüzde 8’ini şekerli gıdalardan alanlara göre kıyasla daha yüksek olduğu ortaya konuldu. Sabahları yediğiniz yağlı karbonhidratların vücudunuza şeker olarak girdiğini unutmayın.

Protein barlar

Bu cins paketlenmiş ürünler yerine, doğal kuruyemişleri harcamak daha dinç olacaktır.

Kremalı bisküviler

Lüzum tiryakilik yapması lüzum göbek yapması sebebiyle tüketilmemesi gerekiyor.

Beyaz ekmek

İçindekiler, buruşukluk karşıtı kollajen gibi proteinlere hasar veriyor.

Kremalı kahveler

Kahveye eşlik eden krema, bir bardak kahve içmek isterken kremanın içerisindeki yağ sebebiyle daha artı kalori almanıza neden olur ve kolesterolü yükseltir.

Tatsız atıştırmalıklar

Eğer 30’lu yaşlarınızda kilo almaya başladıysanız karaciğer fonksiyonunuzda sorun olabilir. O nedenle toksinlerden uzak durmak için yapay tatlandırıcılardan uzakta durmalısınız.

Margarin

Margarin kalp hastalığına zemin oluşturabilir, ayrıca ciltte birtakım sorunlara yol açar. Kırışıklıkların süratli yayılmasına neden olur.

Salam- sosis

Yapılan bir araştırma salam ve sosisin sperm sayısını azalttığını ortaya koyuyor.

Cips

Kanser, obezite gibi farklı alanlara yönlendirilmiş hastalıklara sebep olabilir. Cipsteki sodyum içeriği, yüksek kan basıncına sebebiyet verebilir ve kalp sağlığını negatif etkiler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.