Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Acıktıran yiyecekler

18.02.2021
511
Acıktıran yiyecekler

Yemeğin üzerinden fazla geçmeden acıkıyorsanız, tükettiğiniz gıdalara her yerde bir göz atın. Bilhassa diyet sürecinde günahsız olduğunu ve bizi tok tuttuğunu zannettiğimiz yiyecekler, sahiden bütün tersi bir etki yapıyor. Doyduğunuzu zannederken ansızın karnınız zil çalabiliyor. Bu durumun nedeni yediğinizde daha çabuk acıkmanıza neden olan yiyecekler.

Buğday ekmeği

Beyaz ekmeğin sağlığınız için fazla yardımsever olmadığını biliyoruz. Fakat beyaz ekmekten kaçarken sağlıklı olduğunu düşünüp yediğiniz buğday ekmeği, yüksek glisemik indeksine sahiptir. Yüksek glisemik indiksine sahip gıdalar ise kan şekerini yani insülin seviyesini yükseltir ve bu da ivedi acıkmanıza niçin olur.

Yumurta beyazı

Yumurtanın beyazını kimsesiz tüketmeniz ne yazık oysa doyurucu bir etki yaratmıyor. Yumurta sarısı, dolu yağlara sahip olduğu için daha doyurucu bir etkiye sahiptir.

Meyveli yoğurt

Kilo tahsis etmek için tükettiğimz meyveli yoğurtlar aslında daha çok acıkmanıza neden olur. Marketlerde satılan birçok meyveli yoğurt, içeriğinde şeker içerir ve şeker miktarı acıkmanıza niçin olur. Bunun yerine yoğurdun içine taze meyveleri ekleyerek kendini meyveli yoğurdunuzu evde hazırlayın.

Meyve suyu

İster marketten hazır alın ister evde kendiniz hazırlayın, içtiğiniz bir bardak meyve suyunun şeker oranı yüksektir. Şekerden nedeniyle da daha çabuk acıkırsınız. Meyve suyunu içmek yerine meyvenin kenisini tüketebilirsiniz. Çünkü bir bardak meyve suyu için tükettiğiniz meyve sayısı, yediğiniz bir meyveden daha fazladır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.