Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Aralıksız tekrarlayan vajina candida mantarı

20.10.2021
374
Merhaba,

7 aydır neredeyse hiç geçmeyen vajinal mantar yaşıyorum. 7 ay evveline kadar tek eşli cinsel ilişkim vardı, o gizemeler başka bir erkekle cinsel ilişki yaşadım. 1 hafta sonra süt kesiği akıntım olunca inceleyip mantar olduğumu kavradım. Daha evvel hiç yaşamamıştım.

Evvel sağlık ocağına gidip fitil ve krem kullandım. Geçti fakat 1 hafta sonra yeniden yineledi. Be kez kadın doğuma gidip muayene olarak fitil hap krem rehabilitasyonu gördüm. Yeniden geçti fakat 1 hafta sonra yineledi. Bu 7 aydır bu biçimde gidiyor. En son kültür testi yapıldı yalnızca candida çıktı. Smear yapılacaktı fakat akıntım hiç kesilmediği için yapamıyoruz.

Mesele şu ki 5 aydır akıntım beyaz süt kesiği değil ara ara sarı süt kesiği ara ara sarı akışkan ve kokulu. Ekşi bir kokusu var sanki. Cinsel ilişki sırasında acı oluyor yanma oluyor, sonrasında 1 gün idrar yollarımda da yanma oluyor.

Mikrop mu kaptım enfeksiyon mu nedir artık çıldıracağım sanırım. Hekimler candida diyor başka da bir şey demiyor. Bu süreci yaşayıp başka bir teşhis konulan var mı?
Teşekkürler şimdiden.

 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.