Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Bağışklık sistemini güçlendirmenin 7 leziz yolu

18.02.2021
198
Bağışklık sistemini güçlendirmenin 7 leziz yolu

Bağışıklık sistemi, gücünüzü, sağlık durumunuzu ve sene boyunca etrafınızda dolaşan virüslere karşı dayanıklılığınızı belirler. Bilhassa hastalıkların arttığı kış aylarında enerjik bir bağışıklık siklet taşır. Bunun için bu zamanlarda ne yediğinize bir kat daha fazla uyarı etmeniz gerekir. İşte bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklardan korunmanın leziz yolları.

Yoğurt yiyin

Yoğurt, hastalıklara niçin olabilecek mikropları durdurmak için bağırsakta yer alan dinç bakterileri artırdığı bilinen probiyotikleri içerir. Bağışıklığınızı artmak için her gün yoğurt tüketin.

Yemeklere sarımsak ekleyin

Sarımsak , yemeklere ekstra lezzet katmakla kalmaz, aynı zamanda vücutta gelişebilecek bakteri ve enfeksiyonlarla savaşır ve bağışıklığınızı güçlendirir.

Dere için

Siyah ve yeşil nehir , içerdikleri amino asitler doğruca virüslerle savaşmada etkilidir . Kafeinsiz olanlarını tercih ederek hergün birkaç kadeh tüketin.

Hergün bir fincan kemik suyu

Kemik suyu, bağışıklık sistemini güçlendirerek, hastalıklardan kurtulma yeteneğini arttırır. Kemik suyunun, dinç kemiklerin ve dinç bir bağırsağın teşvik edilmesinde, vücudun iltihaplanmasının azaltılması gibi bir fazla faydası bulunuyor.

Fırında tatlı patates

Tatlı patates, içerdiği A vitamini ile vücuda giren virüslere ve bakterilere karşı savaşabilir. Bu, cildin dinç kalmasına ve vitamin A’ya dönüşen beta-karoten ile vücuttaki tahvil dokusunu geri yüklemesini sağlar.

Narenciye tüketin

Limon, portakal ve greyfurt, C vitamini ile vücuda nüfuz etmede etkilidir ve kısa sürede kendinizi daha iyi ve daha zinde hissetmenizi sağlar.

Mantarları sofranızdan beceriksiz etmeyin

Mantarlar, vücutta bulunan beyaz kan hücrelerinin aktivitesini artırarak bağışıklık sistemini güçlendirir.

özel içeriğidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.