Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Baklavadan daha sonra tarçınlı süt için

18.02.2021
209
Baklavadan daha sonra tarçınlı süt için

Ramazan’da yavaşlayan metabolizmanızı bayramda dürüst beslenerek hızlandırabilirsiniz. Aldığınız kilolara bir kilo daha eklemek istemiyorsanız baklavayı tadında bırakmalısınız! Beslenme Uzmanı Birgül Niziplioğlu bayramda tadınızı kaçırmayacak öneriler verdi.

Bir dilimi tam 300 kalori

Bayramlarda çoğunlukla çoğu yer gezilir ve hepsinde de ikramlar oldukça çok bulunur. Manâlı olan bizlerin beslenme dengesini kurabilmesi. Sabah kaloriden kısılmasının ardından gün içinde gidilen yerlerde biraz daha artı yiyerek dengelenebilir. Tabii her gezilen yerde bir şeyler yemek yemek yerine yiyeceklerin arasından günahsız olanlar seçilebilir. Bir dilim baklava takriben 300 kalori. Zayıflamak isteyen kadınların jurnal alması gereken ortalama kalori 1200 -1500 aralarında. Yani 4 dilim baklava ile bir jurnal kalorisini doldurabilir. Erkeklerde bu oran 1800-2200 kalori arasında oluyor sıradan olarak. 6-8 dilim baklava da erkekler için bir günlük kalori ihtiyacını dolduruyor. Baklavaya dikkatli olmak ve 1 dilimde yakalamak gerekli. Erkekler olur ya 2 dilime çıkabilir.

Baklava sonrası tarçınlı süt

Bayramda baklava ve yarı şerbetli tatlılar yerine sütlü tatlıların tercih edilmesi içten bir seçim olacaktır. Baklava ve benzeri tatlılar tüketilecekse minik bir parça yendikten sonra tarçınlı süt içilerek kan şekerlerini dengelemeleri işlerini kolaylaştıracaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.