Magazin, Magazin Haberleri, Magazinevin.com

Site Rengi

Bebek Yağı ve Kullanımındaki Yanlışlıklar

30.03.2021
196
Bebek Yağı ve Kullanımındaki Yanlışlıklar

Nivea tarafından yaptırılan bir araştırma neticelerine göre güneşten korunmayı öğrenmediğimiz ortaya çıktı!

Nivea’nın bağımsız bir araştırma firmasına yaptırdığı araştırmanın neticeleri, Türkiye’de yaşayan bayanların, güneşin hasarlı tesirleri mevzusunda yeterince bilgi sahibi olmadığını, olanların ise mevzuya fazla önemsemediğini ortaya koyuyor.
Bebek yağı tüketiminin yaz aylarında çoğalmasının nedenlerinin incelendiği çalışmaya göre, bebek yağını satın alanların yüzde 32’si, mahsulü bronzlaşmak emeliyle kullanıyor.

Bebek yağında, güneşin hasarlı ışınlarını filtre eden ve negatif tesirlerine karşı gözeten Güneş Koruma Etkeni GKF bulunmamasına karşın mahsulün bronzlaşma emeliyle kullanılması, bilgisizliğin ciddi bir mesele olduğunu vurguluyor. Uzmanlar, güneşe çıkarken kesinlikle GKF kapsayan ve güneş için özel olarak geliştirilen bir mahsulün kullanılmasını öneri ediyor.

Araştırmaya göre; bayanların %19’u, bebek yağının seri bronzlaştırmasının avantaj olduğunu korunuyor. Katılımcıların %15’i bebek yağı kullanarak güneşlenmenin doğuracağı hasarları öğrenmiyor, %41’i bu mevzuda tereddüt olduğunu belirtiyor. %44’lük bir kesim ise alana gelebilecek hasarların farkında olduğu halde kullanmayı seçim ediyor. Bebek yağı, bronzlaşmak emeliyle en çok 15-17 ve 25-29 yaş arasındaki gençler ve bayanlar tarafından kullanılıyor. Bu vaziyetin doğuracağı hasarlardan habersiz olanların çoğu 18-24 yaş grubunda yer alıyor. 25-29 ve 35-39 yaş gruplarında ise hasarları asıl dışı bulanlar çoğunluğu oluşturuyor. Neticeler, özellikle gençlerin, güneşin hasarlı tesirleri hakkındaki bilgisizliğini dikkat topluyor.

Bebek yağı neden erişkin cildine uygun değil? Bebeklere özel geliştirilen bir mahsul, erişkin cildinin lüzumlarını bütün anlamıyla karşılayamaz. Zira erişkinlerin cildinde, yaş ilerledikçe geçmişe oranla değişik gereksinimler alana kazanç. Bebek yağı, yalnızca bebekler için özel olarak geliştirilen, ciltteki nem kaybını ve kuruluğu önleyen bir bakım mahsulüdür. Bebek yağı ıslatıcı mahsul olarak kullanıldığında, erişkin cildinin lüzumlarını karşılayamaz.

Erişkin cildinin nem dışında, bakıma ve beslenmeye de lüzumu vardır. Bu nedenle değişik cilt tiplerinin lüzumlarını karşılamak için hazırlanmış içeriklere sahip beden bakım mahsullerinin kullanılması gerekir. Yeniden bu nedenle bebek yağının duştan sonra bakım mahsulü olarak kullanılması da doğru değildir. Yalnızca ıslatmak, cilt için yeterli bakımı sağlamaz. Güneşlenme sonrası kullanıldığında, güneşin cilde kaybettirdiklerini karşılama edemez. Güneşlenmenin ardından cildi yine ıslatmak, bakım yapmak, rahatlık ve serinlik hissi vermek için, buna müteveccih etmen maddeler aloe vera vb kapsayan güneş sonrası bakım mahsulleri kullanılmalıdır.

Yafta nivea kremleri bebek yağının kullanımı bebek yağı nivea nın araştırması nivea kreminin araştırma neticeleri bronzlaştırıcı bebek yağları bebek yağında yanlış bildiklerimiz bebek yağını kimler kullanmalı

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.